Տեղի է ունեցել խառը մենամարտերի (MMA) բաց առաջնություն՝ նվիրված Պետրոս Ղևոնդյանի ծննդյան 56-ամյակին
Շահումյանի շրջվարչակազմի, ԱՀ մարտարվեստների ասոցիացիայի համատեղ աջակցությամբ Քարվաճառի «Խաչեն» մարզադպրոցում տեղի է ունեցել խառը մենամարտերի (MMA) Շահումյանի շրջանի բաց առաջնություն՝ նվիրված հայ ազատամարտիկ, Արցախի հերոս Պետրոս Ղևոնդյանի (Պետո) ծննդյան 56-ամյակին։
Տեղի  է  ունեցել   խառը մենամարտերի (MMA) բաց առաջնություն՝  նվիրված  Պետրոս Ղևոնդյանի  ծննդյան    56-ամյակին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի մարտարվեստների ասոցիացիայի նախագահ Գարեգին Աղաբալյանը:
Առաջնությանը մասնակցում էին Նոր Բրաջուրի և Քարվաճառի 4 ակումբների 12-18 տարիքային խմբի շուրջ 50 մարզիկ. մարզիչներ՝ Նիկոլայ Միրզոյանի և Աղվան Գևորգյանի գլխավորությամբ։
Գ. Աղաբալյանի խոսքով՝ նման առաջնությունների կազմակերպումը ոգևորում և նոր լիցքեր է հաղորդում մարզիկներին:

Состоялся открытый чемпионат по смешанным единоборствам ММА, посвященный 56-летию Петроса Гевондяна
При совместной поддержке администрации Шаумяновского района и Ассоциации боевых искусств Республики Арцах, в спортивной школе “Хачен” Карвачарского района состоялся открытый чемпионат по смешанным единоборствам (ММА), посвященный 56-летию со дня рождения армянского азатамартика, героя Арцаха Петроса Гевондяна (Пето).
СТЕПАНАКЕРТ, 1 февраля, АРЦАХПРЕСС. Об этом заявил президент Арцахской ассоциации боевых искусств Гарегин Агабалян в интервью корреспонденту "Арцахпресс". В чемпионате приняли участие около 50 спортсменов из 4 клубов Нью-Браджур и Карвачара в возрасте 12-18 лет во главе с тренерами Николаем Мирзояном и Агваном Геворгяном. По словам Агабаляна, организация таких соревнований вдохновляет и дает новый импульс спортсменам. Участники чемпионата были награждены грамотами, медалями и денежными призами.