«Քրիստոնյաները կարիքի մեջ» ՀԿ-ն կազմակերպում է անվճար փորձուսուցում Իտալիայում
«Քրիստոնյաները կարիքի մեջ» հասարակական  կազմակերպությունը  նախաձեռնում  է անվճար  փորձուսուցում  Իտալիայի Հանրապետությունում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է «Քրիստոնյաները կարիքի մեջ» հիմնադրամի  պատասխանատու Գայանե  Գրիգորյանը:
Նրա  խոսքով`  փորձուսուցմանը  կարող  են  մասնակցել  20  տարին  լրացած  բոլոր  այն    ցանկացողները, ովքեր   ունեն  հետևյալ   մասնագիտական ուղղվածությունները՝     պանրի, մսամթերքի, հացաբուլկեղենի արտադրության, հյուրանոցային ծառայությունների, վարսավիրական գործի, գինեգործության, դեղաբույսերի վերամշակման  տեխնոլոգիայի։
«Հինգ մասնագիտական ուղղվածությունների համար ընտրվելու է երկուական  արցախցի,   հացաբուլկեղենի արտադրության և դեղաբույսերի վերամշակման տեխնոլոգիայի  համար մեկ հոգի, ընդհանուր՝ 12:
Գրանցման վերջնաժամկետը սահմանված է մինչև 2019 թվականի  դեկտեմբերի 31-ը:  Գրանցումից  հետո   երկրորդ փուլ  (հարցազրույց)   են անցնելու հանձնաժողովի հինգ անդամների կողմից ընտրված  քաղաքացիները: Բոլոր ընտրված մասնակիցների հետ կնքվելու է պայմանագիր։
Փորձուսուցումն  անց  է  կացվելու   2020 թվականի հունիս-հուլիս  ամիսներին Իտալիայի Հանրապետությունում»,-մասնավորապես  ասել է  Գ, Գրիգորյանը:

НПО "Христиане в нужде" организует бесплатную программу в Италии
Неправительственная организация "Христиане в нужде" запускает бесплатную программу в Итальянской Республике.
НПО
СТЕПАНАКЕРТ, 27 декабря, АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщила Гаяне Григорян, ответственное лицо фонда "Христиане в нужде".
По ее словам, в программе могут принять участие все лица старше 20 лет по следующим специальностям: производство сыра, мясных продуктов, хлебобулочных изделий, гостиничный бизнес, парикмахерское дело, виноделие, технология обработки трав.
«Всего для участия в программе будет выбрано 12 человек – по два на каждую специальность, за исключением производства хлебобулочных изделий и технологий обработки трав, там смогут принять участие один человек.
Последний срок регистрации - 31 декабря 2019 года. После регистрации граждане, выбранные пятью членами комиссии, пройдут второй тур (собеседование). Контракт будет подписан со всеми выбранными участниками.