Արմեն Ղազարյանը մասնակցել է Վիեննայում կայացած Միգրացիոն համաժողովին
Միգրացիոն ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանը և վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Ծովինար Սողոմոնյանը Միգրացիոն քաղաքականության մշակման միջազգային կենտրոնի (ՄՔՄՄԿ) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Քարել Հոֆսթրայի հետ համատեղ մասնակցեցին ՄՔՄՄԿ-ի նախաձեռնությամբ Վիեննայում կայացած Միգրացիոն համաժողովին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Միգրացիոն ծառայությունից:
Ամենամյա համաժողովը քաղաքական բարձրաստիճան պաշտոնյաների և քաղաքականությունն իրականացնող դերակատարների համատեղ մասնակցությամբ քննարկման հարթակ է ստեղծում միգրացիոն հարցերի համար։
Մասնակիցները արձանագրում են միգրացիոն ոլորտում տիրող իրավիճակը, ժամանակի մարտահրավերները, կատարված աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները։
Ներկաները փաստեցին, որ 2019 թվականը առանցքային տարի է Եվրոպայի հետագա քաղաքականության ուղղությունները կազմելու տեսանկյունից, մասնավորապես միգրացիայի ոլորտում՝ որպես հանրության գերակա առաջնահերթություն։ Ինչպես ԵՄ-ի, այնպես էլ գործընկերների համար սա վճռական կետ է՝ ժամանակին մշակելու միգրացիոն քաղաքականության և համագործակցության առաջխաղացման ռազմավարական ուղին:

Армен Казарян принял участие в Миграционной конференции в Вене
Начальник миграционной службы Армен Казарян и заместитель руководителя аппарата премьер-министра Цовинар Согомонян совместно с руководителем армянского офиса Международного центра по разработке миграционной политики Карелом Хофстрой приняли участие в Миграционной конференции в Вене по инициативе МКМК.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 ноября, АРЦАХПРЕСС: Ежегодная конференция при совместном участии высокопоставленных политических чиновников и исполнителей политики создает площадку для обсуждения миграционных вопросов.
Участники констатируют ситуацию в миграционной сфере, вызовы времени, проделанную работу и предстоящие задачи.
Присутствующие констатировали, что 2019 год - ключевой год с точки зрения установления направлений дальнейшей политики Европы, в частности, в сфере миграции как приоритета для общества. Как для ЕС, так и для партнеров это решающий пункт - своевременно разработать стратегический путь развития миграционной политики и сотрудничества.