Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը քննարկել են ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը
Սլովակիայի Վիսոկե Տատրի քաղաքում տեղի ունեցող ԵԱՀԿ ոչ պաշտոնական նախարարական հանդիպման շրջանակներում հուլիսի 8-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական դաշնակցային օրակարգին, երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հրատապ խնդիրների շուրջ:

Мнацаканян и Лавров обсудили процесс мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта
В рамках министерской встречи ОБСЕ в Высоких Татрах в Словакии 8 июля состоялась встреча министров иностранных дел Армении и России Зограба Мнацаканяна и Сергея Лаврова.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июля, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся повестки дня армяно-российского союзничества и сотрудничества в двусторонних и многосторонних платформах.
Министры иностранных дел Армении и России обменялись мнениями по актуальным вопросам региональной и международной повестки дня.