Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է ունեցել Սերբիայի արտաքին գործերի նախարարի հետ
ԵԱՀԿ ոչ պաշտոնական նախարարական հանդիպման շրջանակներում հուլիսի 9-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի և Սերբիայի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Իվիցա Դաչիչի հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, կողմերը քննարկեցին երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցեր՝ ուղենշելով քաղաքական երկխոսության առավել ակտիվացման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք առաջիկա քայլերը:
Զրուցակիցների ուշադրության կենտրոնում էին նաև միջազգային կառույցներում փոխգործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հրատապ խնդիրներ:
Հայաստանի և Սերբիայի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ կատարեցին ԵԱՀԿ օրակարգային խնդիրներին, մտքեր փոխանակեցին Կազմակերպության գործունեության և դրա շրջանակներում համագործակցության շուրջ:

Зограб Мнацаканян встретился с министром иностранных дел Сербии
В рамках неформальной министерской встречи ОБСЕ 9 июля состоялась встреча глав МИД Армении и Сербии Зограба Мнацаканяна и Ивицы Дачич.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июля, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, стороны, указав на предстоящие шаги по активизации политического диалога, обсудили ряд вопросов двусторонней повестки.
В центре внимания собеседников были также и вопросы углубления взаимодействия в международных структурах, и также ряд актуальных вопросов региональной и международной повестки.
Министры иностранных дел Армении и Сербии коснулись вопросов повестки ОБСЕ, обменялись мнениями о деятельности организации и сотрудничестве в ее рамках.