ՊԲ է այցելել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը
Հուլիսի 3-ին հայկական երկու հանրապետությունների միջև առկա ռազմական համագործակցության ծրագրի համաձայն՝ աշխատանքային այցով ՊԲ է այցելել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը եղել է բանակային առաջնագծի մի շարք ուղղություններում, ծանոթացել տեղում իրականացված ու շարունակվող ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքներին, հակառակորդին զսպելու մեխանիզմների կատարելագործմանն ուղղված համալիր
Աշխատանքային այցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև առաջնագծում առկա օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, քննարկվել են այն բոլոր խնդիրները, որոնք հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրով պետք է կյանքի կոչվեն առաջիկայում:

Начальник Генштаба ВС РА совершил рабочий визит в Армию обороны
Согласно программе военного сотрудничества между двумя армянскими республиками, 3 июля с рабочим визитом Армию обороны посетил начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант АртакДавтян.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июля, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Республики Арцах, в сопровождении командующего АО, генерал-майора Карена Абрамяна начальник Генштаба ВС Республики Армения побывал на ряде направлений передовой линии, ознакомился с осуществленными на месте и продолжающимися инженерно-строительными работами, комплексными процессами, направленными на совершенствование механизмов сдерживания противника.
В ходе рабочего визита была затронута также и оперативно-тактическая ситуация на передовой, были обсуждены все те проблемы, которые по программе военного сотрудничества двух армянских республик должны быть реализованы в ближайшее время.