ՀՀ վարչապետն ու Ղազախստանի նախագահը քննարկել են տնտեսական համագործակցությունը խորացնելու հետ կապված հարցեր
Ղազախստանի նախագահ Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ տնտեսական համագործակցությունը խորացնելու հետ կապված հարցեր:
«Մեր երկրներն ընդհանուր շատ բան ունեն, ղազախական և հայկական ընկերությունները սերտորեն համագործակցում են տարբեր ոլորտներում: Հարկավոր է այդ կապերին լրացուցիչ իմպուլս հաղորդել, ինչը կամրապնդի առևտրա-տնտեսական փոխգործակցությունը,- ասել է Ղազախստանի նախագահը:
ՀՀ վարչապետը վստահություն է հայտնել տնտեսության ոլորտում հայ-ղազախական փոխգործակցությունն ընդլայնելու հարցում: «Մեր երկրների միջև տնտեսական կապերն ամրապնդվում են, առևտրաշրջանառությունն աճում է: Բայց այդ ուղղությամբ մենք դեռ աճի մեծ ներուժ ունենք, որն առայժմ չի օգտագործվում ինչպես պետք է: Մեր կառույցները պետք է սերտորեն համագործակցեն, այդ թվում՝ ԵԱՏՄ շրջանակներում»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

«Казахские и армянские компании тесно сотрудничают в разных сферах, необходимо придать этим связям дополнительный импульс» - президент Казахстана встретился с премьером Армении
Президент Казахстана Касим-Жомарт Токаев встретился с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном.
СТЕПАНАКЕРТ,  29 мая,  АРЦАХПРЕСС: В ходе встречи были обсуждены вопросы углубления двустороннего экономического сотрудничества.
«У наших стран есть много общего, казахские и армянские компании тесно сотрудничают в разных сферах. Необходимо придать этим связям дополнительный импульс, что укрепит торгово-экономическое взаимодействие», - сказал президент Казахстана.
Премьер-министр Армении выразил уверенность в расширении армяно-казахского взаимодействия в сфере экономики.
«Экономические связи между нашими странами укрепляются, товарооборот растет. Но в этом направлении у нас еще есть большой потенциал роста, который пока не используется. Наши структуры должны тесно сотрудничать, в том числе и в рамках ЕАЭС»,- сказал Никол Пашинян.