Ստեփանակերտում կկայանա տոնական միջոցառում՝ նվիրված Հայաստանի առաջին Հանրապետության հիմնադրմանը. «Արցախպրես»-ը կհեռարձակի ուղիղ
«Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ մայիսի 28-ին՝ ժամը 18:00-ին, Ստեփանակերտի «Մենք ենք մեր սարերը» հուշարձանի տարածքում կազմակերպվելու է «Ճանաչիր քո հայրենիքը» խորագրով տոնոկան միջոցառում՝ նվիրված Հայաստանի առաջին Հանարպետության հիմնադրման 101-ամյակին:
Ստեփանակերտում   կկայանա   տոնական  միջոցառում՝  նվիրված   Հայաստանի  առաջին  Հանրապետության     հիմնադրմանը.  «Արցախպրես»-ը կհեռարձակի ուղիղ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել է   «Արարիչ» բարեգործական  հիմնադրամի  տնօրեն  Նարեկ  Ավետիսյանը:
Նա   նշել է, որ   միջոցառման  առաջին  մասում՝  ժամը  16:30-ին,   կազմակերպվելու  է  ֆլեշ-մոբ,  որին  մասնակցելու  են    հիմնադրամի  կողմից  իրականացվող  «Ճանաչիր   քո  հայրենիքը»      ծրագրի   շրջանակներում   Մայր Հայաստան    այցելած     շուրջ   250  երիտասարդ: Ֆլեշ-մոբի  արդյունքում    տեսանելի   կլինի    «Արարիչ»   գրությունը:
Երկրորդ  մասում՝    նախատեսվում  է   թխել    արցախյան  այցեքարտ     հանդիսացող    շուրջ   4մ  երկարությամբ    ժենգյալով  հաց:
Իսկ   երրորդ  մասով՝   համերգային  ծրագրին  իրենց  մասնակցությունն  են  ունենալու    Էրիկ Կարապետյանը,
Զարուհի Բաբայանը, Հայկոն, Սեդրակ Պապյանը, Արա Մարտիրոսյանը, Մարգարիտա Պոզոյանը, Միշան(փոքրիկ ղարաբաղցի), «Արցախի ձայներ» երաժշտական   համույթի  անդամները  և այլք:

В Степанакерте состоится праздничное мероприятие, посвященное Дню Основания Республики Армения
По инициативе благотворительного фонда «Арарич» (Творец) 28 мая в 18:00 в Степанакерте состоится праздничное мероприятие, посвященное Дню Основания Республики Армения.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 мая, АРЦАХПРЕСС: По инициативе благотворительного фонда «Арарич» (Творец) 28 мая в 18:00 в Степанакерте состоится праздничное мероприятие, посвященное Дню Основания Республики Армения. На территории памятника «Мы и наши горы», будет организовано мероприятие под названием «Знай свою Родину» к 101-ой  годовщине.
Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил директор благотворительного фонда "Арарат" Нарек Аветисян. Он отметил, что в первой части мероприятия будет организован флеш-моб в рамках программы «Знай свою Родину», где примут участие около 250 молодых людей, приехавших из Армении. Флеш-моб будет выстроен в виде слова «Арарич» (Творец).
Во второй части планируется испечь арцахский “женгалов хац” длиной около 4 метров, что является визитной карточкой Арцаха. В третьей части концертной программы примут участие Эрик Карапетян, Заруи Бабаян, Айко, Седрак Папян, Ара Мартиросян, Маргарита Позоян, Миша (из Карабаха) и участники музыкального ансамбля "Голоса Арцаха". Мероприятие проведут Авет Барсегян и Тамара Петросян (Тома).