ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներին
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մայիսի 24-ին  ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ներկայացուցիչներին և ԿԽՄԿ զինված ուժերի գծով պատվիրակ Քրիստոֆ Դեշարին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի,ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես  հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում և ռազմաուսումնական հաստատությունների կրթական ծրագրերում միջազգային մարդասիրական իրավունքի ինտեգրման մակարդակի համատեղ ուսումասիրության արդյունքները, ինչպես նաև հետագա փոխգործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր:

Начальник Генерального штаба ВС Армении принял представителей МККК
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 24 мая принял представителей делегации Международного комитета Красного Креста в Армении и делегата МККК по линии вооруженных сил Кристофа Дешара.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 мая, АРЦАХПРЕСС управлении информации и связей с общественностью МО Армении, в ходе встречи были обсуждены результаты совместного изучения уровня интеграции международного гуманитарного права в образовательные программы вооруженных сил и военно-учебных заведений, а также ряд вопросов, связанных с дальнейшим взаимодействием.