Մեդվեդևը Հայաստանում կմասնակցի ԵՏՄ միջպետական խորհրդի նիստին
Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստին, որը տեղի կունենա ապրիլի 30-ին Երևանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին, ինչպես հայտնում  է Panorama.am-ը, հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Սերգեյ Պրիխոդկոն:
Նրա խոսքերով, հանդիպման ժամանակ հատուկ ուշադրություն է դարձվելու ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը, միության ամրապնդմանը, ինչպես նաև ԵՏՏՄ-ի միասնական շուկաների ձևավորմանը և համագործակցության ոլորտների զարգացմանը:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ եվրասիական ինտեգրման ծրագիրը լիովին ապացուցել է իր արդյունավետությունը: Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրները տարբեր ոլորտներում կապեր են ստեղծում, իրականացնելով լայնածավալ նախագծեր:
Նշենք, որ նիստի աշխատանքները մեկնարկելու են այսօր. ապրիլի 29-ին առաջին փոխվարչապետների մակարդակով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստի ժամանակ կքննարկվի 25 հարց, ապրիլի 30-ին վարչապետների մակարդակով միջկառավարական խորհրդի նիստի օրակարգն արդեն կլինի:

Medvedev to attend Eurasian Intergovernmental Council Session in Yerevan
Russian Prime Minister Dmitry Medvedev is starting a two-day visit to Yerevan on Monday to participate in the Eurasian Intergovernmental Council's upcoming session.
STEPANAKERT, APRIL 29,  ARTSAKHPRESS: Sergey Pikhodko, a deputy chief of staff at the Russian Government, told reporters in Moscow that the second scheduled event will take place on Tuesday, April 30. The Council earlier met in Almaty, Kazakhstan in February.
According to the Russian official said Medvedev is also set to conduct talks also with EAEU partners.
The Tuesday meeting will focus on the development of integration processes, the strengthening of the union, formation of common markets and possibilities of developing sectoral cooperation.
The EAEU digital agenda will be under a special spotlight. The participants are also expected to exchange thoughts over the prospects of developing internet trading and approve the master model for a single window to regulate extra-economic activity.