Դոնալդ Թրամփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի պարոն վարչապետ,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու և 2018 թ. դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր դաշինքի հաջողության կապակցությամբ:
Միացյալ Նահանգներն աջակցում են բարգավաճ, ժողովրդավարական և հարևանների հետ խաղաղ գոյակցող Հայաստանին: Միասին մենք կարող ենք առաջընթաց արձանագրել մեր երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման, համաշխարհային անվտանգության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործում: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ

Trump congratulates Pashinyan on re-appointment
President of the United States, Donald Trump, has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his appointment as the Prime Minister of Armenia.
STEPANAKERT,  JANUARY 19, ARTSAKHPRESS: “Congratulations on your appointment as Prime Minister of Armenia and your coalition’s success in the December 9, 2018 parliamentary elections,” the message reads, in part. “The United States supports a prosperous, democratic Armenia at peace with its neighbors. Together, we can make progress on deepening trade between our countries, strengthening global security, and combating corruption. A peaceful solution to the Nagorno-Karabakh conflict will help these efforts.