Հայերեն Վիքիպեդիան հատել է 250.000 հոդվածի սահմանը. Սուսաննա Մկրտչյան
Վիքիպեդիան բազմալեզու ազատ հանրագիտարան է, որի հայերեն բովանդակությունն ստեղծվում է վստահելի աղբյուրների միջոցով:
Հայերեն Վիքիպեդիան հատել  է  250.000  հոդվածի սահմանը. Սուսաննա  Մկրտչյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  «Վիքիմեդիա Հայաստան» հանրագիտարանային գիտելիքների տարածմանն աջակցող գիտակրթական հասարակական կազմակերպության  նախագահ  Սուսաննա  Մկրտչյանն ասել է,  որ  ինքն  անչափ ուրախ է, որ Ստեփանակերտում, Քարվաճառում, Հադրութի   շրջանի  Տող  գյուղում ևս գործում են Վիքի ակումբներ, որտեղ  հաճախողները  մեծ թվով հոդվածներ   են  գրում Արցախի մասին:
Նա  նշել  է, որ  ինքը  հատկապես տպավորված է Քարվաճառի վիքիակումբի ակտիվությամբ. այն համարում  է  մեծ  ձեռքբերում:
Ըստ  Ս.  Մկրտչյանի՝   հայերեն   Վիքիպեդիայում  մշտապես   ստեղծվում  են   նոր  հոդվածներ, ինչպես  նաև   տարբեր  լեզուներից  կատարվում  թարգմանություններ. օրերս  հայերեն Վիքիպեդիան հատել  է 250.000 հոդվածի սահմանը։
«Հազարավոր կամավորներ են զարգացնում հայերեն Վիքիպեդիան, սակայն կրթական թեմաներն ավելի քիչ են։ Մենք սկսել ենք «Ես ստեղծում եմ կարևորագույն հոդված»  խորագրով արշավ, որի նպատակն է հայերեն Վիքիպեդիան բարձրացնել որակական նոր աստիճանի»,-ավելացրել  է Ս.  Մկրտչյանը:

Википедия на армянском языке имеет более 250 000 статей. Сусанна Мкртчян
Википедия - это многоязычная бесплатная энциклопедия, содержащая армянский контент из надежных источников.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 января, АРЦАХПРЕСС – В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" президент научно-образовательной организации "Викимедия Армения" (Wikimedia Armenia) Сусанна Мкртчян сказала, что она безмерно рада, что вики-клубы также функционируют в Степанакерте, Карвачаре, селе Тох Гадрутского района, где их члены пишут большое количество статей об Арцахе.
Она отметила, что особенно впечатлена активностью вики-клуба Карвачара и считает его большим достижением.
По словам С. Мкртчян, Википедия на армянском языке всегда создавала новые статьи, а также переводила их с разных языков. Недавно Википедия на армянском языке превысила более 250 000 статей», - добавила С. Мкртчян.