Ֆրանսիան կպահի իր զորքերը Սիրիայում․ Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, թե Սիրիայում ամերիկյան չորս զինվորականների մահը ցույց տվեց, որ «Իսլամական պետության» զինյալների դեմ պայքարը շարունակվում է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Նա հավաստիացրել է, որ Ֆրանսիան այս տարի կպահպանի իր զորքերը տարածաշրջանում՝ հայտնում է News.am-ը։
«Ամերիկյան դաշնակցի հեռանալը մեզ չպետք է շեղի ԻՊ-ին ոչնչացնելու մեր ռազմավարական նպատակից»,- ասել է Մակրոնը։
Նրա խոսքով, հաջորդ մի քանի ամիսները որոշիչ կլինեն։ «Մենք այս տարվա ընթացքում միջազգային կոալիցիայի կազմում կշարունակենք մասնակցել ռազմական գործողություններին»,- ասել է նա։

Macron: France will keep its troops in Syria
President Emmanuel Macron said on Thursday the death of four Americans in Syria this week showed that the battle against Islamic State militants would continue, and he vowed that France would keep its troops in the region this year, Reuters reported.
STEPANAKERT,  JANUARY 18, ARTSAKHPRESS: “The announced withdrawal of our American ally should not deflect us from our strategic objective to eradicate Daesh”, Macron noted.
He said the next few months would be decisive.
“We will remain militarily engaged in the Levant in the international coalition  over the coming year,” the French president stated.