Բնակարանային շինարարությանը կհատկացվի ավելի քան 2 միլիարդ դրամ
Բնակարանային շինարարության ծրագրով 2019 թվականի ԱՀ պետական բյուջեով նախատեսված շինարարական աշխատանքների գումարը կազմում է 2 միլիարդ 250 միլիոն 471հազար դրամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը՝ անդրադառնալով քաղաքաշինության ոլորտին հատկացվող գումարներին վերաբերող հարցերին:
Նախարարի խոսքով՝ այն կուղղվի վերանորոգվող օբյեկտների ավարտմանը, ինչպես նաև նոր օբյեկտների սկսմանը, այդ թվում՝ ԱՀ-ում ծնելիության և բազմազավակության խթանման միջոցառումների իրականացմանը՝ 800 միլիոն դրամ, զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների բնակարանների կառուցմանը և վերանորոգմանը՝ 700 միլիոն դրամ, այլ սոցիալական խմբերին պատկանող ընտանիքների բնակելի տների կառուցմանը և վերանորոգմանը՝ 300 միլիոն դրամ, Ալեք Մանուկյան փողոցի N 120 հասցեում նախկին հանրակացարանի շենքի փոխարեն 50 բնակարանոց բնակելի շենքի կառուցմանը՝  68 միլիոն 88 հազար դրամ, Տիգրան Մեծ փողոցի 1-ին փակուղոը N8 բազմաբնակարան շենքի ուժեղացման համար՝ 150 միլիոն դրամ, բազմաբնակարան շենքերի տանիքների վերակառուցման համար՝ 232 միլիոն 383 հազար դրամ, շինանյութերի տրամադրման համար՝ 50 միլիոն դրամ:

Более 2 млрд. драм будет выделено на жилищное строительство
Из государственного бюджета Республики Арцах на 2019 год будет выделено 2 млрд. 250 млн. 471 тыс. драм, предусмотренных на строительные работы по осуществлению программы жилищного строительства.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС – Как передает корреспондент «Арцахпресс», об этом 26 ноября сказал министр градостроительства Арцаха Карен Шахраманян, касаясь вопроса о выделении средств на сферу градостроительства.
По словам министра, сумма будет направлена на завершение ремонтных работ некоторых объектов, а также на начало строительства новых объектов, в том числе 800 млн. драм будет выделено на реализацию программ по повышению рождаемости и поддержке многодетных семей, 700 млн. драм – на ремонт и строительство квартир семей погибших воинов-освободителей, 300 млн. драм – на строительство и ремонт домов семей, принадлежащих к другим социальным группам, 68 млн. 88 тыс. драм будет выделено на строительство жилого дома на 50 квартир на месте прежнего общежития по адресу Алек Манукян 120 и на прочие нужды.