«Արցախպրես»-ի նորությունները պահանջված են ոչ միայն Արցախում և Հայաստանում, այլ ողջ աշխարհում. «Արմենպրես»-ը շնորհավորում է «Արցախպրես»-ին
«Արցախպրես» լրատվական գործակալությունը մայիսի 23-ին նշում է իր հիմնադրման չորս տարին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը շնորհավորում է Արցախի իր գործընկերներին հիմնադրման տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով նորանոր ստեղծագործական հաջողություններ ու նվաճումներ։
«Անցած տարիներն «Արցախպրես»-ի համար մասնագիտական կայացման ու ամրապնդման յուրատեսակ փորձություն էին, որը դուք հաղթահարեցիք պատվով, լրագրողական մասնագիտության նկատմամբ պատասխանատվությամբ ու անմնացորդ սիրով ձեր արած գործի նկատմամբ։ Այսօր «Արցախպրես»-ը մասնագիտական քուրայում լրջորեն թրծված գործակալություն է, որի նորությունները պահանջված և սպասելի են ոչ միայն Արցախում և Հայաստանում, այլ նաև աշխարհի տարբեր ծագերում»,-«Արցախպրես»-ի տնօրեն Վահրամ Պողոսյանին և աշխատակազմին ուղղված շնորհավորական խոսքում նշել է «Արմենպրես»-ի տնօրեն Արամ Անանյանը:
2015թ. մայիսի 23-ին արցախյան նորաստեղծ գործակալության մեկամյակը նշանավորվել է «Արմենպրես» և «Արցախպրես» լրատվական գործակալությունների միջև համագործակցության հուշագրի ստորագրմամբ: Դրա շնորհիվ ավելի է սերտացել և ընդլայնվել երկու գործակալությունների միջև կապը լրատվության, փորձի փոխանակման, մեթոդական աջակցության և այլ ուղղություններով։

ARTSAKHPRESS news demanded not only in Artsakh and Armenia, but all over the world: ARMENPRESS congratulates news agency on 4th anniversary
ARTSAKHPRESS news agency celebrates the 4th anniversary of its establishment on May 23.
STEPANAKERT, MAY 23, ARTSAKHPRESS:ARMENPRESS state news agency congratulates its Artsakh partner on the anniversary, wishing new creative achievements.
“The past years were a unique experience of professional development and strengthening for ARTSAKHPRESS which you overcame with dignity, responsibility towards journalism profession and unconditional love towards your work. Today ARTSAKHPRESS is a professionally run agency, the news of which is demanded and expected not only in Artsakh and Armenia, but also all over the world”, Aram Ananyan, Director of ARMENPRESS, said in his congratulatory remarks addressed to ARTSAKHPRESS Director Vahram Poghosyan and the agency’s staff.
On May 23, 2015 the 1st anniversary of the establishment of ARTSAKHPRESS was marked by the signing of the memorandum of cooperation between ARMENPRESS and ARTSAKHPRESS news agencies. Thanks to this the ties between the two news agencies have further deepened and expanded in the fields of media, exchange of experience, methodological support and etc.