Փարիզում անկարգությունների ճնշման ժամանակ կալանավորվել է 276 մարդ
Փարիզի ոստիկանությունը մայիսի 1–ին ցույցերին տեղ գտած անկարգությունները ճնշելու ժամանակ կալանավորել է 276 մարդ, նրանցից 102–ը շարունակվում է կալանքի տակ գտնվել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին չորեքշաբթի հայտնել են Փարիզի ոստիկանությունից։
Համաձայն նախնական տվյալների՝ ծայրահեղականները վնաս են հասցրել 31 խանութի, այրել 6 ավտոմեքենա, եւս 10 մեքենա էլ տուժել են նրանց գործողություններից։ Ձախ ծայրահեղականների եւ իրավապահ ուժերի միջեւ բախման հետեւանքով 4 մարդ է վիրավորվել։ Ոստիկանության տվյալով՝ Փարիզի փողոցների ջարդերում մասնակցել է 1200 խուլիգան, փոխանցում է news.am-ը:
Անկարգությունները պայթել են մայիսմեկյան ցույցի ժամանակ, երբ խաղաղ ցուցարարների շարասյունին  են միացել սեւազգեստ եւ դիմակավորված ավելի քան հազար մարդ։ Իրավապահները ստիպված են եղել արցունաքաբեր գազ եւ ջրաշիթ կիրառել իրավախախտների դեմ։
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, որն այցով Ավստրալիայում է գտնվում, հայտարարել է, որ վճռականորեն դատապարտում է տեղի ունեցածը՝ շեշտելով, որ մեղավորները պատասխանատվության կենթարկվեն։

При подавлении беспорядков в Париже задержаны более 276 человек
Парижская полиция задержала при подавлении беспорядков на манифестации 1 мая 276 человек, 102 из которых сейчас находятся под стражей. Об этом сообщила в среду префектура полиции Парижа, передает ТАСС.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 мая, АРЦАХПРЕСС – Согласно ее предварительным данным, экстремисты «нанесли ущерб 31 магазину, сожгли шесть автомобилей, еще десять автомашин пострадали от их действий». В ходе столкновений между левыми радикалами и силами правопорядка ранения получили четыре человека, один из которых - боец спецподразделения полиции. Согласно данным префектуры, в погромах на улицах Парижа принимали участие 1200 хулиганов.
Беспорядки вспыхнули во время первомайской манифестации трудящихся на юго-востоке Парижа, когда к колонне мирных демонстрантов примкнула группа в более чем тысячу человек, одетых во все черное и скрывших свои лица под масками.
Стражи порядка были вынуждены применить слезоточивый газ и водометы против нарушителей.
Президент Франции Эмманюэль Макрон, находящийся с визитом в Австралии, заявил, что решительно осуждает произошедшие беспорядки, подчеркнув, что виновные в насильственных действиях будут привлечены к ответственности.