«Երևան-Ստեփանակերտ»․ «Արմենպրես»-ն ու «Արցախպրես»-ը հայտարարում են 2016-ին լայնամասշտաբ ծրագրերի մեկնարկի մասին
«Արմենպրես»-ն ու «Արցախպրես»-ը նախանշել են 2016 թ. համագործակցության ուղղությունները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊԵՐՍ:  Հայաստանի ու Արցախի ազգային լրատվական գործակալությունները նախատեսում են խորացնել հայկական երկու պետությունների միջև տեղեկատվական համագործակցությունը և այս տարի իրականացնելու են մի շարք համատեղ ծրագրեր։ Համագործակցության ուղղությունների վերաբերյալ համապատասխան հուշագիր ստորագրել են «Արմենպրես»-ի և «Արցախպրես»-ի տնօրենները Երևանում։
««Արցախպրեսը»-ը մեր ամենակարևոր գործընկերներից է։ Չափազանցություն չի լինի ասել՝ նույնիսկ ամենակարևորը։ Այս տարի մեր երկու գործակալությունները թողարկելու են համատեղ տեղեկատվական արտադրանք՝ «Երևան-Ստեփանակերտ» խորագրի ներքո։ Այս տարի գործարկելու ենք նաև հեռուստակոնֆերանսների ֆորմատը»,- ասաց «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանը։
««Արմենպրես»-ի հետ մեր համագործակցությունը արդեն իսկ տվել է իր դրական պտուղները։ «Արմենպրես»-ը եղել և մնում է այն հարթակը, հիմնականում որի միջոցով Արցախում տեղի ունեցող իրադարձությունները հասանելի են դառնում աշխարհին։ Մենք արդեն այս համագործակցությանը տվել ենք իրավական բնույթ և այսօր կարող ենք խոսել շոշափելի արդյունքների մասին։ Նոր մեկնարկող ծրագրերն այդ համագործակցության օրգանական շարունակությունն են։ Համոզված եմ՝ 2016թ. մեր համատեղ ծրագրերը ոչ միայն խորհրդանշական են Արցախի անկախության 25-ամյակի առթիվ, այլև նոր որակ են հաղորդելու Արցախում տեղի ունեցող իրադարձությունների լուսաբանմանը»,- նշեց «Արցախպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Վահրամ Պողոսյանը։

«Ереван­-Степанакерт»: «Арменпресс» и «Арцахпресс» сообщают о начале широкомасштабных программ на 2016 год
«Арменпресс» и «Арцахпресс» обозначили направления сотрудничества на 2016-­й год.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 5 АРЦАХПРЕСС - АРМЕНПРЕСС - Национальные информационные агентства Армении и Арцаха наметили углубить сотрудничество между обоими армянскими государствами в области информации, и в этом году осуществят ряд широкомасштабных программ. Меморандум о намерениях был подписан между директорами «Арменпресс» и «Арцахпресс» в Ереване.
«Арцахпресс» ­- один из важнейших наших партнеров, не преувеличивая, можно сказать, что самый важный. В этом году мы будем выпускать совместный продукт под названием «Ереван­Степанакерт». В этом году мы также запустим формат телеконференций»,­- сказал директор информационного агентства «Арменпресс» Арам Ананян.
«Наше сотрудничество с «Арменпресс» уже дало положительные результаты. «Арменпресс» был и остается той платформой, с помощью которой события в Арцахе становятся известными миру. Мы уже придали этому сотрудничеству правовую основу, и сегодня можем говорить об ощутимых результатах. Новые программы являются органическим продолжением этого сотрудничества. Уверен, что наши совместные программы на 2016г. не только символичны в аспекте 25­летия независимости Арцаха, но и придадут новое качество освещению арцахских событий»,­ - сказал директор «Арцахпресс» Ваграм Погосян.