Վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող 13 չափահաս բուժառուներից 6-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են
9 երեխա գտնվում է մանկական հիվանդանոցի նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում: 13 չափահաս բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 6-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ասված է Արցախի տեղեկատվական շտաբի ամենօրյա տեղեկագրում:
Արդեն 174 երեխա ծնվել է շրջափակման մեջ:
ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բոլոր բուժհաստատություններում պլանային վիրահատությունների դադարեցման պատճառով 515 քաղաքացի զրկվել է վիրահատվելու միջոցով առողջական խնդիրների լուծման հնարավորությունից։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 49 հիվանդ՝ համապատասխան բուժում ստանալու համար։

13 взрослых пациентов находятся в реанимационном отделении, состояние шести из них оценивается как крайне тяжелое
13 взрослых пациентов находятся в реанимационном отделении, состояние шести  из них оценивается как крайне тяжелое
СТЕПАНАКЕРТ, 28 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом говорится в ежедневном бюллетене Правительства Арцаха.
Уже 174 детей родились на свет в период блокады.
515 граждан были лишены возможности прооперироваться из-за прекращения плановых операций во всех подведомственных Минздраву Республики Арцах медучреждениях.
При содействии МККК 49 пациентов до сегодняшнего дня были доставлены из Арцаха в Армению для оказания им необходимой медпомощи.
Из-за сложной экономической ситуации 4700 человек лишены рабочих мест.
Более чем 18.800 тонн товаров первой необходимости могло быть доставлено в Арцах в условиях отсутствия блокады. Между тем в настоящее время усилиями МККК и МК РФ доставляется лишь незначительная их часть.