ՆԱՏՕ-ի երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա փետրվարի 14-15-ը Բրյուսելում
ՆԱՏՕ-ի երկրների պաշտպանության նախարարների և Ուկրաինայի պաշտպանության հարցով շփման խմբի նիստերը տեղի կունենան փետրվարի 14-15-ը Բրյուսելում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հյուսիսատլանտյան դաշինքի մամուլի ծառայությունը:
«Հյուսիսատլանտյան խորհրդի նիստը՝ պաշտպանության նախարարների մակարդակով, տեղի կունենա փետրվարի 14-15-ը Բրյուսելում՝ ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում: Այն կնախագահի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգըե, - նշվում է հաղորդագրությունում: «Փետրվարի 14-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կկայանա Ուկրաինայի պաշտպանության հարցով շփման խմբի առանձին նիստ՝ ԱՄՆ-ի գլխավորությամբ»,- ասել են  մամուլի ծառայությունում։
Ինչ վերաբերում է հանդիպումների ծրագրին, ապա այն կհրապարակվի ավելի ուշ, հավելել են մամուլի ծառայությունում։ Ուկրաինայի պաշտպանության հարցով շփման խմբի վերջին նիստը, որը հրավիրվել Է Վաշինգտոնի և նրա դաշնակիցների կողմից, տեղի է ունեցել հունվարի 20-ին Գերմանիայի ամերիկյան «Ռամշտայն» ավիաբազայում:

Заседание глав Министерств обороны стран НАТО состоится 14-15 февраля в Брюсселе
Заседания министров обороны стран НАТО и контактной группы по помощи Украине пройдут 14-15 февраля в Брюсселе.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 января, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом  сообщили в четверг в пресс-службе Североатлантического альянса.
"Министры обороны встретятся в штаб-квартире НАТО в Брюсселе 14-15 февраля под председательством генерального секретаря Йенса Столтенберга. 14 февраля в штаб-квартире НАТО состоится отдельное заседание контактной группы по Украине под руководством США", - сказали в пресс-службе.
Что касается программы встреч, то она будет обнародовала позже, добавили в пресс-службе.
Последнее заседание созданной Вашингтоном и его союзниками контактной группы по поддержке Украины состоялось 20 января на авиабазе Рамштайн в Германии.