«Հայաստան» հիմնադրամի նվիրաբերած պարենամթերքը միջանցքի արգելափակման պատճառով այս պահին հնարավոր չէ հասցնել Արցախ. պարզաբանում
«Հայաստան» հիմնադրամի կողմից Արցախին հրատապ մարդասիրական աջակցություն ցուցաբերելու ծրագրի շրջանակներում նվիրաբերած 100 տոննա պարենային մթերքն այս պահին գտնվում է Գորիս քաղաքում, և Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման պատճառով հնարավոր չէ այն հասցնել Արցախ:
«Հայաստան» հիմնադրամի նվիրաբերած պարենամթերքը  միջանցքի արգելափակման պատճառով այս պահին հնարավոր չէ հասցնել Արցախ. պարզաբանում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից, ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ բանակցություններ են տարվում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակում հումանիտար բեռը Արցախի Հանրապետություն հասցնելու ուղղությամբ:
Բեռը տեղափոխելու հնարավորության դեպքում՝  այն կպահեստավորվի ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունում և անվճար կբաշվի սոցիալապես խոցելի խմբերին՝ ըստ նախարարության ցուցակների:
Նշված իրավիճակում անթույլատրելի ենք համարում այս թեմայի շուրջ  համացանցով և բնակչության շրջանում մանիպուլյատիվ տեղեկությունների տարածումը, որոնք հանրությանը բացահայտ մոլորեցնելու նպատակ են հետապնդում:

Пожертвованные фондом «Айастан» 100 тонн продовольствия не могут быть доставлены в Арцах из-за перекрытия Лачинского коридора: уточнение
СТЕПАНАКЕРТ, 24 января, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Министерстве социального развития и миграции Республики Арцах, с командованием российских миротворческих сил ведутся переговоры с целью доставки гуманитарного груза в Республику Арцах в создавшейся кризисной ситуации.
Если есть возможность перевезти груз, он будет храниться в Министерстве социального развития и миграции Республики Арцах и будет бесплатно распределяться среди социально незащищенных слоев населения по спискам министерства.
В данной ситуации считаем недопустимым распространение в социальных сетях и среди населения манипулятивной информации по данной теме, направленной на открытое введение общественности в заблуждение.