Ստեփանակերտում ցատկացանցի պատանիների առաջնություն է անցկացվել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 22-ին, Ստեփանակերտի համար 1 հիմնական դպրոցում Արցախի սպորտային մարմնամարզության ֆեդերացիայի կողմից անց է կացվել ցատկացանցի (գիմնաստիկա) պատանիների առաջնություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ առաջնությանը մասնակցում էր 35 մարզիկ: Մեզ հետ զրույցում Արցախի Հանրապետության ցատկացանցի հավաքական թիմի մարզիչ Հայկ Ումրոյանն ասել է,որ առաջնությունը հնարավորություն է տալիս բացահայտել լավագույն մազիկներին եւ ընդգրկել ՀՀ հավաքականի կազմում, որպեսզի կարողանան մասնակցել նաեւ Եվրոպայի և աշխարհի առաջնությունների:
8.jpg (2.12 MB)
«Նման առաջնությունները նպաստում են այս սպորտաձևի զարգացմանն ու հանրայնացմանը: Երեխաներն ավելի շատ են սկսում հետաքրքրվել ու զբաղվել մարզաձևով: Այս տարի մեր մարզիկները երկու անգամ մասնակցել են Հայաստանի ցատկացանցի առաջնությանը և գրանցել լավ արդյունքներ»,-հավելել է Հ. Ումրոյանը:

В Степанакерте прошел чемпионат по прыжкам на батуте среди юношей
Сегодня, 22 декабря, в Степанакертской начальной школе №1 Федерация спортивной гимнастики Арцаха провела чемпионат по прыжкам на батуте (гимнастике) среди юношей.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в чемпионате приняли участие 35 спортсменов. В беседе с нами тренер сборной Республики Арцах Айк Умроян сказал, что чемпионат дает возможность выявить лучших спортсменов и включить их в сборную РА, чтобы они также могли участвовать в чемпионатах Европы и мира.
8.jpg (2.12 MB)
"Подобные чемпионаты способствуют развитию и популяризации этого вида спорта. Дети все больше интересуются спортом. В этом году наши спортсмены дважды участвовали в чемпионате Армении по прыжкам на батуте и показали хорошие результаты", - добавил А. Умроян.
320375914_1109156036415612_1345306090907263007_n.jpg (1.48 MB)
Спортсмены, занявшие призовые места, были награждены медалями, почетными грамотами, поощрительными подарками.