Արարատ Միրզոյանը դեսպան Թրեյսիին պարգևատրել է ՀՀ ԱԳՆ պատվո մեդալով
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում  ՀՀ ԱԳ նախարարությունից, զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերություններում առկա դրական դինամիկան, այդ թվում` ակտիվ քաղաքական երկխոսության առումով:
Возможно, это изображение 5 человек, люди сидят и люди стоят
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Թրեյսիին հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար և այդ կապակցությամբ պարգևատրել դեսպանին ՀՀ ԱԳՆ պատվո մեդալով: Արարատ Միրզոյանը հաջողություններ է մաղթել Լին Թրեյսիին իր հետագա ծառայության մեջ:

On December 7, the Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan received U.S. Ambassador to Armenia Lynne Tracy, who is completing her diplomatic mission in Armenia.
Armenian Foreign Minister awards Medal of Honor to outgoing United States Ambassador
STEPANAKERT, DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS: The interlocutors commended the positive dynamics in the Armenia-U.S. relations, including active political dialogue, the foreign ministry said in a readout.
Minister Mirzoyan thanked Ambassador Tracy for her significant contribution to the development of Armenian-U.S. relations and awarded the Ambassador with the Medal of Honor of the Foreign Ministry of Armenia. Ararat Mirzoyan wished Lynne Tracy success in her future service.