Ադրբեջանցի պատգամավոր Նագիֆ Համզաեւը կոչ է արել բոլոր ադրբեջանցիներին կամավոր բոյկոտել ֆրանսիական արտադրության ապրանքները՝ որպես պատասխան Ֆրանսիայի խորհրդարանի ընդունած հակաադրբեջանական բանաձեւերի։
Ադրբեջանցի պատգամավորը կոչ է արել բոյկոտել ֆրանսիական ապրանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ինչպես հաղորդում է News.am-ը այս մասին պատգամավորն ասել է Ֆրանսիայի Սենատի եւ Ազգային ժողովի կողմից Ադրբեջանի վերաբերյալ ընդունած բանաձեւերի հարցով Միլի մեջլիսի հայտարարության քննարկման ժամանակ։
Համզաեւի խոսքով՝ «ժամանակին ֆրանսիացի պատգամավորներն ակտիվորեն մասնակցել են Ադրբեջանում անցկացվող փառատոնների, լավ ժամանակ են անցկացրել այստեղ»: Սակայն այժմ Ադրբեջանը, նշել է պատգամավորը, «բախվել է ֆրանսիական քաղաքական էլիտայի կողմնակալ եւ անարդար որոշմանը»։
Համզաեւը կոչ է արել վերանայել հարաբերությունները Փարիզի հետ, որպեսզի ապագայում «կրկին չառերեսվեն նման երախտամոռության»։

Azerbaijani MP Nagif Hamzayev has called on all Azerbaijanis to voluntarily boycott French products as a response to the anti-Azerbaijani—and pro-Armenian—resolutions recently adopted by the French Parliament.
Azerbaijan MP calls for boycott of France products
STEPANAKERT, DECEMBER 2, ARTSAKHPRESS: Hamzayev made this call during the debates on the Azerbaijani legislature’s statement on the resolutions adopted by the French Senate and the National Assembly regarding Azerbaijan, news.am informs, citing Haqqin.az.
As per the lawmakers, "French MPs used to actively participate in the festivals being held in Azerbaijan; they had a good time here."
But now Azerbaijan, Hamzayev noted, "has faced with the biased and unfair decision of the French political elite".
He called for a review of Baku’s relations with Paris, so that in the future "they will not face such ingratitude again."