Ադրբեջանցի պատգամավոր Նագիֆ Համզաեւը կոչ է արել բոլոր ադրբեջանցիներին կամավոր բոյկոտել ֆրանսիական արտադրության ապրանքները՝ որպես պատասխան Ֆրանսիայի խորհրդարանի ընդունած հակաադրբեջանական բանաձեւերի։
Ադրբեջանցի պատգամավորը կոչ է արել բոյկոտել ֆրանսիական ապրանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ինչպես հաղորդում է News.am-ը այս մասին պատգամավորն ասել է Ֆրանսիայի Սենատի եւ Ազգային ժողովի կողմից Ադրբեջանի վերաբերյալ ընդունած բանաձեւերի հարցով Միլի մեջլիսի հայտարարության քննարկման ժամանակ։
Համզաեւի խոսքով՝ «ժամանակին ֆրանսիացի պատգամավորներն ակտիվորեն մասնակցել են Ադրբեջանում անցկացվող փառատոնների, լավ ժամանակ են անցկացրել այստեղ»: Սակայն այժմ Ադրբեջանը, նշել է պատգամավորը, «բախվել է ֆրանսիական քաղաքական էլիտայի կողմնակալ եւ անարդար որոշմանը»։
Համզաեւը կոչ է արել վերանայել հարաբերությունները Փարիզի հետ, որպեսզի ապագայում «կրկին չառերեսվեն նման երախտամոռության»։

Азербайджанский депутат призвал бойкотировать французские товары
Депутат Нагиф Хамзаев призвал всех азербайджанцев добровольно бойкотировать товары французского производства как ответ на принятые парламентом Франции антиазербайджанские резолюции.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как передает News.am со ссылкой на haqqin.az, об этом депутат сказал во время обсуждения заявления милли меджлиса на принятые Сенатом и Национальным собранием Франции резолюции по Азербайджану.
По словам Хамзаева, «в свое время французские депутаты активно принимали участие в проходивших в Азербайджане фестивалях, хорошо проводили здесь время». Однако теперь Азербайджан, отметил депутат, «столкнулся с предвзятым и несправедливым решением французской политической элиты».
Хамзаев призвал пересмотреть отношение с Парижем, чтобы в будущем «снова не столкнуться с такой черной неблагодарностью».