Վերանորոգվում է Կարմիր շուկա համայնքի մանկապարտեզի շենքը
Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի աջակցությամբ վերանորոգվում է մանկապարտեզը:
Վերանորոգվում է Կարմիր շուկա համայնքի  մանկապարտեզի շենքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի , ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է համայնքապետ Նարեկ Աթայանը:
«Շինաշխատանքները սկսվել են դեռ ամռան սկզբին: Մինչև այս օգտագործվում էր շենքի մի մասը, այժմ՝ վերանորոգման աշխատանքներն ընթանում են գրեթե երկու մասնաշենքում: Վարպետները բավականին արագ տեմպերով են կատարում աշխատանքները: Կարծում եմ, որ նոր տարուց հետո վերանորոգումն ավարտին կհասցվի: Արդյունքում կունենանք լավ պայմաններ, կենտրոնացված ջեռուցում: Վերանորոգմամբ պայմանավորված՝ մանկապարտեզն իր գործունեությունն իրականացնում է դպրոցի շենքում»,-հավելել է Ն. Աթայանը:
Նրա տեղեկատվությամբ՝ ԿՄԽԿ-ի միջոցներով համայնքում կառուցվում է նաև նոր բուժկետ, որի շինաշխատանքներն, ըստ համայնքապետի, կավարտվեն գալիք տարեսկզբին:

Ремонтируется здание детского сада общины Кармир Шука
Детский сад в общине Кармир Шука Мартунинского района Республики Арцах ремонтируется при поддержке Международного Комитета Красного Креста.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил глава общины Нарек Атаян.
«Строительные работы начались в начале лета. До сих пор часть здания использовалась, сейчас ремонтные работы ведутся почти в двух частях здания. Мастера выполняют работы в достаточно быстром темпе. Я думаю, что ремонт будет завершен после нового года. В результате у нас будут хорошие условия, централизованное отопление. В связи с ремонтом детский сад осуществляет свою деятельность в здании школы», — добавил Н. Атаян.
По его информации, на средства МККК в поселке строится новый медпункт, строительные работы которого, по словам главы общины, завершатся в начале следующего года.