Մարտակերտի շրջանի Հաթերք համայնքում Արցախի Հանրապետության Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության ու Արցախի Մարտարվեստների ասոցիացիայի համատեղ նախաձեռնությամբ բացվել է մուայ-թայ մարզաձևի խմբակ։
Հաթերքում մուայ-թայ մարզաձևի խմբակ է բացվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է Արցախի մուայ-թայի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Աղաբալյանը:
«Մուայ-թայ մարզաձևի խմբակին մասնակցում է 63 մարզիկ՝ սկսած 6 տարեկանից։ Տարիքային սահմանափակում չկա։ Պարապմունքներն անց ենք կացնում շաբաթ և կիրակի օրերին՝ 1-1,5 ժամ»,-նշել է Ա. Աղաբալյանը՝ հավելելով, որ պարապմունքներն անց են կացնում Հաթերքի Բարմեն Գրիգորյանի անվան միջնակարգ դպրոցի մարզադահլիճում:
«Երեխաների մոտ այս մարզաձևի նկատմամբ սեր և հետաքրքրություն է նկատվում։ Պարապմունքներն էլ նպաստում են, որպեսզի երեխաներն ավելի կոփվեն»,-ընդհանրացրել է Ա. Աղաբալյանը։

В Атерке открылся спортивный клуб тайского бокса
По совместной инициативе Министерства территориального управления и инфраструктур Республики Арцах и Ассоциации боевых искусств Арцаха в общине Атерк Мартакертского района открылся спортивный клуб тайского бокса.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил президент Федерации Муай-тай (тайского бокса) Арцаха Алексан Агабалян.
"В спортивной команде по тайскому боксу участвуют 63 спортсмена в возрасте от 6 лет. Без возрастных ограничений. Мы проводим занятия по субботам и воскресеньям по 1-1,5 часа", - отметил А. Агабалян, добавив, что занятия проходят в спортзале средней школы им. Бармена Григоряна общины Атерк.
«Дети проявляют любовь и интерес к этому виду спорта. Занятия также способствуют укреплению здоровья детей», — резюмировал А. Агабалян.