Պետական միջոցներով վերանորոգվել է Ստեփանակերտի Ազատամարտիկների 36 հասցեի բնակելի շենքը. կբարեկարգվի նաև բակը
Ստեփանակերտի Ազատամարտիկների 36 հասցեում ավարտվել են բնակելի շենքի վերանորոգման աշխատանքները:
Պետական միջոցներով վերանորոգվել է Ստեփանակերտի Ազատամարտիկների 36 հասցեի բնակելի շենքը. կբարեկարգվի նաև  բակը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրուցյում Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարության կապիտալ շինարարության վարչության տեխհսկիչ Անդրանիկ Գրիգորյանը տեղեկացրել է, մինչև վերանորոգումը բնակելի շենքի տանիքը և ճակատային հատվածը գտնվում էին անմխիթար վիճակում։
«Շինարարական աշխատանքների արդյունքում կատարվել են շենքի ճակատային մասի վերանորոգման, նոր պատուհանների տեղադրման և տանիքի փոխարինման աշխատանքները։ Առաջնային խնդիրներից էր կենտրոնական ճանապարհին նայող պատշգամբները փոխարինումը։ Բնակիչների դիմումների համաձայն՝ քաղաքաշինության նախարարության կողմից տրամադրվել են համապատասխան շինանյութերը։
317492718_477057881226589_2799289288658186503_n.jpg (747 KB)
Շինաշխատանքներն իրականացվել են «Ռաֆ Էլիտ»ՍՊ ընկերության կողմից, իսկ ֆինանսավորումը՝ պետական բյուջեի միջոցներով»,-մանրամասնել է Անդրանիկ Գրիգորյանը հավելելով, որ գալիք տարվա ծրագրով նախատեսված է նաև բարեկարգել շենքի բակը:

Жилое здание по адресу Азатамартики 36 в Степанакерте было отремонтировано за счет средств из госбюджета: двор также будет благоустроен
Завершены ремонтные работы жилого здания по адресу г. Степанакерт, ул. Азатамартики, 36.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" технический руководитель отдела капитального строительства Министерства градостроительства Республики Арцах Андраник Григорян сообщил, что до ремонта крыша и фасадная часть жилого здания находились в аварийном состоянии.
«В результате строительных работ отремонтирована фасадная часть здания, установлены новые окна и заменена кровля. Одной из основных проблем была замена балконов, выходящих на центральную дорогу. По заявлениям жителей, Министерство градостроительства предоставило соответствующие стройматериалы.
317492718_477057881226589_2799289288658186503_n.jpg (747 KB)
Строительные работы осуществляла ООО "Раф Элит", а финансирование осуществлялось из государственного бюджета", - уточнил Андраник Григорян, добавив, что в программе следующего года планируется благоустройство двора здания.