Հայտնի են Ստեփանակերտում կայացած ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշարի հաղթողները
Ամփոփվել են Ստեփանակերտում կազմակերպված հայր և որդի Մուրադյանների հիշատակին նվիրված ազատ ոճի ըմբշամարտի 16-րդ հուշամրցաշարի արդյունքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ազատ ոճի ըմբշամարտի մարզիչ Արմեն Մուրադյանն տեղեկացրել է, որ հուշամրցաշարին մասնակցում էին Ստեփանակերտը, Մարտունին, Ասկերանը, Ճարտարը, Մարտակերտը, Հադրութը, Վանաձորը, Գորիսը ներկայացնող թիմերը:
316338251_385335120416625_7645408098252606610_n.jpg (1.87 MB)«Ստեփանակերտի թիմը գրավել է 1-ին հորիզոնականը, 2-րդ տեղը՝ Մարտակերտի թիմը։Քանի որ ըմբշամարտն օլիմպիական մարզաձև է և 3-րդ հորիզոնականը երկու տեղ է ունենում, ուստի այն կիսել են Մարտունու և Վանաձորի թիմերը»,-նշել է Ա. Մուրադյանը՝ բարձր գնահատելով մարզիկների, ուժեղագույն թիմերի մասնակցությունն ու գրանցած արդյունքները մրցաշարում։

Стали известны победители прошедшего в Степанакерте турнира по вольной борьбе
Подведены итоги 16-го мемориального турнира по вольной борьбе, посвященного памяти отца и сына Мурадянов, организованного в Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 ноября, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" тренер по вольной борьбе Армен Мурадян сообщил, что в мемориальном турнире приняли участие команды, представляющие Степанакерт, Мартуни, Аскеран, Чартар, Мартакерт, Гадрут, Ванадзор, Горис.
"Команда Степанакерта заняла 1 место, команда Мартакерта заняла 2 место. Поскольку борьба является олимпийским видом спорта и 3-е место имеет два места, его поделили команды Мартуни и Ванадзора", - сказал А. Мурадян, высоко оценив участие спортсменов, сильнейших команд и результаты, зафиксированные на турнире.