Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի՝ ռուս խաղաղապահներին ուղղված պահանջին՝ չօգտագործել «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը:
Ադրբեջանը պետք է հիշի՝ Ալիևը ստորագրել է եռակողմ հայտարարություն, որտեղ «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը հիշատակված է 5 անգամ. Մարուքյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Մարուքյանը «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է. Ադրբեջանի ՊՆ-ն Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահներից պահանջում է չօգտագործել «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը։ Ադրբեջանը պետք է հիշի, որ 2 տարի առաջ նախագահ Ալիևը ստորագրել է հրադադարի եռակողմ համաձայնություն, որտեղ «Լեռնային Ղարաբաղը» հիշատակված է 5 անգամ»:
Հատուկ հանձնարարություններով դեսպանը հավելել է, որ դա Ռուսաստանի համար օրինական հիմք է Լեռնային Ղարաբաղ անվանումը:

Алиев подписал трехстороннее заявление, в котором название «Нагорный Карабах» упоминается 5 раз: Марукян
Посол по особым поручениям Республики Армения Эдмон Марукян обратился к требованию Азербайджана к российским миротворцам не использовать название «Нагорный Карабах».
СТЕПАНАКЕРТ, 28 ноября, АРЦАХПРЕСС. Марукян написал на своей странице в Twitter: «Министерство обороны Азербайджана требует от российских миротворцев в Нагорном Карабахе не использовать название «Нагорный Карабах». Азербайджан должен помнить, что 2 года назад президент Алиев подписал трехстороннее соглашение о прекращении огня, где «Нагорный Карабах» упоминается 5 раз.
Посол по особым поручениям добавил, что для России название «Нагорный Карабах» является законной основой.