Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի՝ ռուս խաղաղապահներին ուղղված պահանջին՝ չօգտագործել «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը:
Ադրբեջանը պետք է հիշի՝ Ալիևը ստորագրել է եռակողմ հայտարարություն, որտեղ «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը հիշատակված է 5 անգամ. Մարուքյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Մարուքյանը «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է. Ադրբեջանի ՊՆ-ն Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահներից պահանջում է չօգտագործել «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը։ Ադրբեջանը պետք է հիշի, որ 2 տարի առաջ նախագահ Ալիևը ստորագրել է հրադադարի եռակողմ համաձայնություն, որտեղ «Լեռնային Ղարաբաղը» հիշատակված է 5 անգամ»:
Հատուկ հանձնարարություններով դեսպանը հավելել է, որ դա Ռուսաստանի համար օրինական հիմք է Լեռնային Ղարաբաղ անվանումը:

Ambassador-at-Large of Armenia Edmon Marukyan commented on Azerbaijan’s request to the Russian peacekeepers not to use the name “Nagorno Karabakh”.
Baku must remember Aliyev signed trilateral ceasefire agreement where “Nagorno Karabakh” is mentioned 5 times – Marukyan
STEPANAKERT,  NOVEMBER 28, ARTSAKHPRESS: “The Azerbaijani Ministry of Defense requests Russian Peacekeepers in NK not to use the name “Nagorno Karabakh”. Azerbaijan must remember that 2 years ago president Aliyev signed a trilateral ceasefire agreement where “Nagorno Karabakh” is mentioned 5 times. That’s the legal ground for Russia to use Nagorno Karabakh”, Marukyan tweeted.