Նախագահ Հարությունյանը պաշտոններից ազատման վերաբերյալ հրամանագրեր է ստորագրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 23-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր՝ պաշտոններից ազատման վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, համաձայն այդ հրամանագրերի՝ Միքայել Հայրիյանն ազատվել է Առողջապահության նախարարի պաշտոնից: Առողջապահության նախարարի պարտականությունները ժամանակավոր վերապահվել են նախարարի տեղակալ Արթուր Օհանջանյանին:
Նորայր Մուսայելյանն ազատվել է գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնից: Գյուղատնտեսության նախարարի պարտականությունները ժամանակավոր վերապահվել են նախարարի առաջին տեղակալ Տիգրան Առստամյանին:
Անահիտ Հակոբյանն ազատվել է կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի պաշտոնից: Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի պարտականությունները ժամանակավոր վերապահվել են նախարարի տեղակալ Հասմիկ Մինասյանին:
Արմինե Պետրոսյանն ազատվել է սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարի պաշտոնից: Սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարի պարտականությունները ժամանակավոր վերապահվել են նախարարի առաջին տեղակալ Վահրամ Առաքելյանին:
Հայկ Խանումյանն ազատվել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից: Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պարտականությունները ժամանակավոր վերապահվել են նախարարի առաջին տեղակալ Վարդան Բեգլարյանին:
Ժիրայր Միրզոյանն ազատվել է արդարադատության նախարարի պաշտոնից և նշանակվել Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Դավիթ Բաբայանն ազատվել է արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնից և նշանակվել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Արամ Սարգսյանն ազատվել է քաղաքաշինության նախարարի պաշտոնից և նշանակվել Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Վահրամ Բաղդասարյանն ազատվել ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից և նշանակվել Արցախի Հանրապետության ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար:

President Harutyunyan signed decrees on dismissing from the positions
On November 23, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed a number of decrees on dismissing from positions.
STEPANAKERT,  NOVEMBER 23, ARTSAKHPRESS: Pursuant to the decrees, Mikael Hayriyan was dismissed from the position of the Minister of Healthcare. Responsibilities of the minister were temporarily assigned to Deputy Minister Arthur Ohanjanyan.
Norayr Musayelyan was dismissed from the position of Minister of Agriculture. Responsibilities of the minister were temporarily assigned to First Deputy Minister Tigran Arstamyan.
Anahit Hakobyan was dismissed from the position of Minister of Education, Science, Culture and Sports. Responsibilities of the minister were temporarily assigned to Deputy Minister Hasmik Minasyan.
Armine Petrosyan was dismissed from the position of Minister of Social Development and Migration. Responsibilities of the minister were temporarily assigned to First Deputy Minister Vahram Arakelyan.
Hayk Khanumyan was dismissed from the position of Minister of Territorial Administration and Infrastructure. Responsibilities of the minister were temporarily assigned to First Deputy Minister Vardan Beglaryan.
Zhirayr Mirzoyan was dismissed from the position of Minister of Justice and was appointed interim Minister of Justice of the Artsakh Republic.
David Babayan was dismissed from the position of Minister of Foreign Affairs and was appointed interim Minister of Foreign Affairs of the Artsakh Republic.
Aram Sargsyan was dismissed from the position of Minister of Urban Development and was appointed interim Minister of Urban Development of the Artsakh Republic.
Vahram Baghdasaryan was dismissed from the position of Minister of Finance and Economy and was appointed interim Minister of Finance and Economy of the Artsakh Republic.