ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Մարտակերտի և Շուշիի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 22-ի ժամը 15։48-18։20-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի և Շուշիի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնել են Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից:

Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы подразделения Армии обороны открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартакертского и Шушинского районов Республики Арцах, между 15:48 и 18:20 22 ноября — очередная дезинформация.
Подразделения Армии обороны не открывали огня в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартакертского и Шушинского районов: МО
СТЕПАНАКЕРТ, 23 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.