Նիկոլ Փաշինյանը Հունաստանի վարչապետի հետ հանդիպմանը կարևորել է Ադրբեջանի գործողությունների նկատմամբ հասցեական արձագանքը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորում է Հունաստանի կողմից Ադրբեջանի գործողությունների նկատմամբ հասցեական արձագանքն ու ագրեսիայի հետևանքների վերացման ուղղությամբ պահանջները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Փաշինյանն այդ մասին հայտնել է Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ հանդիպման ժամանակ, տեղեկանում ենք ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
Նշվում է նաև, որ Փաշինյանը կարևորել է միջազգային հանրության հասցեական արձագանքն ու ագրեսիայի հետևանքների վերացման ուղղությամբ պահանջները:
Փաշինյանը և Միցոտակիսն ընդգծել են մարտահրավերների հաղթահարման գործում երկկողմ սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը:

Никол Пашинян на встрече с премьер-министром Греции подчеркнул важность адресной реакции международного сообщества на действия Азербайджана
На полях проходящего в Праге саммита Европейского политического сообщества состоялась встреча премьер-министров Армении и Греции Никола Пашиняна и Кириакоса Мицотакиса.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, на встрече собеседники обсудили ряд вопросов повестки дня отношений Армении и Греции.
Были затронуты последствия агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении. Никол Пашинян подчеркнул важность адресной реакции международного сообщества, в том числе Греции, на действия Азербайджана, а также требований по устранению последствий агрессии.
Премьер-министры Никол Пашинян и Кириакос Мицотакис подчеркнули необходимость тесного двустороннего сотрудничества в преодолении вызовов. Была подчеркнута также важность сотрудничества в рамках трехстороннего формата Армения-Греция-Кипр.