Պրահայում մեկնարկել են Շառլ Միշելի և Ալիևի բանակցությունները
Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում մեկնարկել են Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի բանակցությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հայտնել էր, որ մեկնում է Պրահա, որտեղ հանդիպում կունանա երեք երկրի ղեկավարի հետ։
«Ես մեկնում եմ Պրահա և քառակողմ հանդիպում է նախատեսված իմ և Ադրբեջանի նախագահի, Ֆրանսիայի նախագահի և ԵՄ խորհրդի նախագահի միջև։ Նախատեսված է  հանդիպում Թուրքիայի նախագահի հետ։ Եթե որևէ բան չփոխվի, հիմնական հանդիպումները կլինեն սրանք, և այդ հանդիպումները խաղաղության օրակարգի քննարկման մեջ են տեղավորվում»,–ասել է Փաշինյանը, հավելելով, որ Պրահայից մեկնելու է Սանկտ Պետերբուրգ։

Шарль Мишель проводит встречу с Ильхамом Алиевым
Председатель Совета Европейского союза Шарль Мишель проводит встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на сайт азербайджанского президета.
«Президент Азербайджана Ильхам Алиев находится в Праге по приглашению председателя Совета Европейского союза Шарля Мишеля и премьер-министра Чешской Республики Петра Фиалы для участия в саммите лидеров Европейского политического сообщества. Началась встреча президента Ильхама Алиева с Шарлем Мишелем», - говорится в сообщении.
Напомним, что сегодня в Праге запланирована четырехстороння встреча премьер-министра РА Никола Пашиняна с Шарлем Мишелем и президентами Франции и Азербайджана. Также анонсирована встреча Пашиняна с президентом Турции.