Իրանում 5․5 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել. այն զգացվել է նաև Արցախում
ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հոկտեմբերի 5-ին, տեղական ժամանակով ժամը 04:21-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 00:21-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.35 և արևելյան երկայնության 45.72⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Իրան` Մարանդ քաղաքից 9 կմ հարավ-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 5․5 մագնիտուդով երկրաշարժ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 7-8 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի մարզում՝ 5-6 բալ, Վայոց Ձորի, Արարատի մարզերում՝ 3-4 բալ,  Կոտայքի մարզում, Երևանում և Արցախի Հանրապետության Ստեփանակերտ քաղաքում՝ 3 բալ ուժգնությամբ։

Землетрясение в Иране ощутили жители Армении и Арцаха
СТЕПАНАКЕРТ, 5 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает МЧС Армении, 5 октября в 04:21 утра в 9 км к юго-западу от города Маранд произошло землетрясение магнитудой 5․5. Очаг землетрясения находился на глубине 10 км, в эпицентре сила подземных толчков составила 7-8 баллов.
Землетрясение ощущалось в Сюникской области (силой 4-5 баллов), в Вайоцдзорской, Араратской областях (силой в 2-3 балла), в Ереване и Котайкской области, а также городе Степанакерт республики Арцах силой 3 балла, уточнили в ведомстве.
Конгрессмен Паллоне: США должны предоставить Армении ресурсы для защиты от неспровоцированных военных действий со стороны Азербайджана
В МО РА был проведен экзамен по строевой подготовке процесса аттестации высшего и старшего офицерского составов ВС
Армения созвала срочное совещание в рамках ЕАЭС по вопросу экспорта из Армении в Россию
На данный момент президент Республики Арцах не ведет переговоры с представителями Азербайджана - Григорян
Александр Бордов: «Моё происхождение вынуждает меня проявлять глубочайшую обеспокоенность за судьбы обоих моих народов»