Հանրապետության ևս երկու համայնքում երկարօրյա դպրոցներ կբացվեն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրել են Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ այս անգամ ծրագրի հովանավորումը ստանձնել է «Բառնաբաս» միջազգային հիմնադրամը։ Նրանց ջանքերով «Երկարօրյա դպրոց» ծրագիրը կներդրվի Խնապատի և Կիչանի համայնքների դպրոցներում։
«Երկարօրյա դպրոցը» ԱՀ կառավարության կողմից իրականացվող ռազմավարական ծրագիր է, որի նպատակն է բարձրացնել կրթության որակը Արցախի բոլոր համայնքներում՝ ապահովելով դասապատրաստում, ժամանց, սպորտ և առողջ սնունդ աշակերտների համար։ Ներկայումս երկարօրյա դպրոցներ են գործում Արցախի սահմանամերձ 14 համայնքներում։

Еще в двух населенных пунктах республики откроются школы продленного дня
СТЕПАНАКЕРТ, 4 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах, уточнив, что на этот раз спонсорство программы взял на себя международный фонд «Варнава». Их усилиями программа «Продленная школа» будет реализована в школах общин Хнапат и Кичан.
«Продленная школа» - это стратегическая программа, реализуемая Правительством Республики Арцах, целью которой является повышение качества образования во всех общинах Арцаха путем предоставления уроков, развлечений, спорта и здорового питания для учащихся. В настоящее время школы продленного дня действуют в 14 приграничных общинах Арцаха.