Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի ներկայացուցիչների հետ
Սեպտեմբերի 29-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի ներկայացուցիչների հետ՝ ղեկավար Նորա Հովսեփյանի գլխավորությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկանում ենք ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՄՆ Հայ կրթական հիմնարկության խորհրդի անդամներ և մի խումբ բարերարներ։
Այս մասին հայտնել են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունից: Տեղեկատվության համաձայն՝ քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Հայ դատի հանձնախմբին՝ Արցախին մշտապես սատարելու և Արցախի շահերը պաշտպանելու համար։
Դավիթ Բաբայանը բարձր է գնահատել Հայ կրթական հիմնարկության ջանքերը գիտակրթական ոլորտում շոշափելի արդյունքների հասնելու ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ կառույցն իր ուրույն դերակատարությունն ունի հայ ժողովրդի մտավոր ներուժի զարգացման գործում։

Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян провел встречу с представителями Комиссии Ай Дат Западного округа США
29 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян провел встречу с представителями Комиссии Ай Дат Западного округа США во главе с руководителем Норой Овсепян. На встрече также присутствовали члены совета Армянского образовательного учреждения США и ряд меценатов.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 сентября, АРЦАХПРЕСС- Как стало известно из пресс-релиза МИД, были обсуждены вопросы, связанные с реализацией в Арцахе различных программ.
Министр выразил признательность Комиссии Ай Дат за постоянную поддержку и защиту интересов Арцаха.
Давид Бабаян высоко оценил усилия Армянского образовательного учреждения по достижению ощутимых результатов в научно-образовательной сфере, подчеркнув, что данная структура играет особую роль в развитии интеллектуального потенциала армянского народа.
На встрече также присутствовал Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.