Ժամանակն է, որ Հունաստանը վերջապես պատժի Ալիեւին. հունական ԶԼՄ-ներ
Օկուպացված հյուսիսային Կիպրոսի ղեկավար Էրսին Թաթարը Քոնիայում հանդիպել է Ադրբեջանի ցեղասպանածին բռնապետ Իլհամ Ալիեւի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում  է News.am-ը։
Կիպրոսցի թուրքերի առաջնորդի գրավոր հայտարարության համաձայն՝  Թաթարը նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով մեկնել է Քոնիա՝ մասնակցելու Իսլամական համերաշխության 5-րդ խաղերի բացման արարողությանը։
Թաթարը հանդիպել է Ալիեւի հետ, հանդիպումը տեւել է մոտ 40 րոպե։ Հանդիպման ընթացքում Թաթարը Ալիեւին տեղեկացրել է Կիպրոսի մասին եւ ասել, որ իրենք Թուրքիայի հետ համաձայնեցված քաղաքականություն են վարում։
Նշելով, որ հանդիպումն անցել է անկեղծ մթնոլորտում, Թաթարն ընդգծել է, որ տրվել են երկու երկրների միջեւ փոխհարաբերությունների զարգացման գնահատականները։
Ավելի պարզ ասած՝ արնատենչ եւ կոռումպացված բռնապետ Ալիեւը օրինականացրել է կեղծ-պետությունը։
News Break-ի տեղեկացմամբ՝ ժամամակն է, որ Հունաստանը վերջապես պատժի այդ մարդասպանին, որը բթացրել է արեւմտյան խիղճը՝ երեք միլիարդ դոլարից ոչ պակաս կաշառքներ բաժանելով արեւմտյան քաղաքական գործիչներին եւ պաշտոնյաներին։

Greek media: It is time for Greece to finally sanction Aliyev
The leader of the Turkish occupation of northern Cyprus, Ersin Tatar, met with the genocidal dictator of Azerbaijan, Ilham Aliyev, in Konya, Turkey, reported Greek City Times.
STEPANAKERT, AUGUST 10, ARTSAKHPRESS: According to the Turkish-Cypriot leader’s written statement, Tatar traveled to Konya to attend the Opening Ceremony of the 5th Islamic Solidarity at the invitation of Turkish President Recep Tayyip Erdogan.
Tatar had a meeting with Aliyev, which lasted about 40 minutes. During the meeting, Tatar informed Aliyev about Cyprus, and said that they follow a harmonious policy with Turkey.
Noting that the meeting took place in a very frank atmosphere, Tatar emphasized that assessments were made on the development of mutual relations between the two countries.
Simply put, the dictator, murderous and corrupt Aliyev, legitimized the pseudo-state.
It is time for Greece to finally sanction this murderer, who has seared Western consciences by handing out at least three billion dollars in bribes to Western politicians and officials, according to News Break, Greek City Times added.