Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի աշխատակազմի ՏՄՊ վարչության մասնագետների կողմից 2022թ. հուլիսի 25-ին Ստեփանակերտ քաղաքում գործող 17 առևտրային օբյեկտներում 55 լայն սպառման ապրանքատեսակների դիտարկման արդյունքում, նախորդ դիտանցման (18.07.2022թ.) համեմատ, արձանագրվել է 7 ապրանքատեսակի միջին գների փոփոխություն` 6 գնաճ և 1 գնանկում:
Մի շարք ապրանքատեսակների միջին գների փոփոխություն է արձանագրվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովից՝ հավելելով, որ գերիշխող դիրք ունեցող տնտեսավարող սուբյեկտների կողմից իրացվող ապրանքատեսակների համար գնային փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
Ծանուցում՝ Հանձնաժողովի կողմից իրականացվող մոնիթորինգների հրապարակումը կատարվում է մանրածախ առևտրի ոլորտում մրցակցությունը խրախուսելու և նշված ապրանքատեսակների մանրածախ գների վերաբերյալ հանրության տեղեկացվածությունը ապահովելու նպատակով:

Зафиксировано изменение средних цен на ряд товаров
25 июля 2022 года в результате наблюдения специалистами Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции  Республики Арцах за 55 товарами народного потребления в 17 торговых объектах, действующих в Степанакерте,  по сравнению с предыдущим наблюдением (18.07.2022) было зафиксировано изменение средних цен на 7 видов продукции: 6 инфляций и 1 дефляция.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс", об этом сообщила Государственная комиссия по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах, добавив, что на продукцию, реализуемую доминирующими хозяйствующими субъектами, изменений цен не зафиксировано.
Примечание: Публикация результатов мониторинга, проведенного Комиссией, осуществляется в целях поощрения конкуренции в розничном секторе и обеспечения осведомленности общественности о розничных ценах на указанные товары.