Հայաստանն ու Հնդկաստանը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր
Մի շարք բնագավառներում հայ-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստի ավարտին ստորագրվել են նիստի համաձայնեցված արձանագրություն և փոխըմբռնման հուշագիր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը:
«Առևտրի, տնտեuական, տեխնոլոգիաների, գիտության, կրթության և մշակույթի բնագավառներում համագործակցության հայ-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստի ավարտին ստորագրվել են նիստի համաձայնեցված արձանագրությունը և «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հնդկաստանի Հանրապետության կառավարության միջև Հնդկաստանի կողմից համայնքների զարգացման՝ բարձր արդյունավետության ծրագրերի իրականացման համար տրամադրվելիք դրամաշնորհային աջակցության վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիրը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Armenia, India sign Memorandum of Understanding
Armenia and India signed a Memorandum of Understanding at the end of the 8th session of Armenian-Indian Intergovernmental Commission on Cooperation in the Fields of Trade, Economy, Technology, Science, Education and Culture in Yerevan on July 4, Armenian Foreign Ministry Spokesperson Vahan Hunanyan said in a statement on social media.
STEPANAKERT, JULY 4, ARTSAKHPRESS: “The Agreed Minutes of the IGC 8th Session and the Memorandum of Understanding between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Republic of India regarding Indian Grant Assistance for Implementation of High Impact Community Development Projects were signed at the end of the 8th session of Armenian-Indian Intergovernmental Commission on Cooperation in the Fields of Trade, Economy, Technology, Science, Education and Culture”, the statement says.