Հունիսի 29-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից։
Ներկա էին մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Քննարկվել են հունիսի 30-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանի օրակարգի պարտադիր քննարկման ենթակա հարցերից հունիսի 30-ին գումարվող նիստի օրակարգում ներառվել են Արցախի Հանրապետության նախագահի 2021 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի ընթացքի, արդյունքների և 2022 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի վերաբերյալ հաղորդումը և Արցախի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը։
Նիստի օրակարգում ընդգրկվել են նաև գլխադասային հանձնաժողովի կողմից դրական եզրակացություն ներկայացրած 2 տասնյակից ավելի օրենքների նախագծեր։
Նիստը կամփոփվի ԱՀ նախագահին և Կառավարության անդամներին ուղղված հարցերով ու պատգամավորական հայտարարություններով։
Խորհրդակցության ավարտին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ հունիսի 30-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱՀ ԱԺ հերթական նիստը։

29-го июня председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание, на котором присутствовали председатели постоянных комиссий, руководители фракций и ответственные лица аппарата.
Руководитель парламента Республики Арцах созвал рабочее совещание
В ходе совещания были обсуждены вопросы, включенные в повестку предстоящего 30-го июня очередного заседания НС.
Из вопросов повестки 5-ой сессии Национального собрания 7-го созыва, подлежащих обязательному рассмотрению, в повестку предстоящего 30-го июня заседания внесены сообщение президента Республики о ходе, итогах программы мероприятий деятельности за 2021 год, о программе мероприятий деятельности на 2022 год и отчет об исполнении госбюджета Республики Арцах за 2021 год.
В повестку заседания были включены также свыше двадцати законопроектов, по которым профильные комиссии вынесли положительное заключение.
В ходе заседания пройдет правительственный час, депутаты зададут вопросы также президенту Республики и выступят с депутатскими заявлениями.
В завершение заседания председатель Национального собрания Артур Товмасян объявил, что 30-го июня в 11:00 состоится очередное заседание НС.