Արցախցի մարզիկը Երևանում կայացած մրցաշարում մրցանակային տեղ է գրավել
Արցախցի սամբիստները մասնակցել են Երևանի Դինամո մարզադահլիճում կայացած հուշամրցաշարին՝ նվիրված Հայաստանից սամբոյի աշխարհի առաջին չեմպիոն Գառնիկ Հովհաննիսյանին: Մրցաշարին մասնակցել է մոտ 100 մարզիկ՝ Հայաստանից և Արցախից:
Արցախցի մարզիկը Երևանում կայացած մրցաշարում  մրցանակային տեղ է գրավել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 hունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է «Ադամյան» սամբո ակումբի մարզիչ Արմեն Ադամյանը և հավելել, որ իրենց ակումբից 3 մարզիկ է մասնակցել, որոնցից Կարեն Սարգսյանը գրավել է պատվավոր 2-րդ տեղը: Մեզ հետ զրույցում Կարեն Սարգսյանը ասել է, որ արդյունքն իր համար գոհացուցիչ չէ, քանի որ պայքարում էր հաղթանակի համար:
«Ունեցել եմ երեք գոտեմարտ, որից երկուսը հաղթել եմ, արդյունքում գրավել 2-րդ տեղը: Մրցույթին պատրաստվել եմ ջանասիրաբար, իհարկե, իմ մարզչի՝ Արմեն Ադամյանի օգնությամբ, ինչի համար շնորհակալ եմ»,- նշել է Կ. Սարգսյանը և ավելացրել, որ հաջորդ անգամ կփորձի սպասելիքներն իրականություն դարձնել:

Арцахский спортсмен занял почетное место на турнире в Ереване
Самбисты Арцаха приняли участие в мемориальном турнире, посвященном первому чемпиону мира по самбо из Армении Гарнику Ованнисяну, турнир прошел в гимназии "Динамо" в Ереване. В турнире приняли участие около 100 спортсменов из Армении и Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил тренер  клуба самбо "Адамян" Армен Адамян, добавив, что от их клуба приняли участие 3 спортсмена, из которых Карен Саргсян занял почетное 2-е место. В беседе с нами Карен Саргсян сказал, что результат его не удовлетворил, так как он боролся за победу.
«У меня было три боя, два из которых я выиграл, в итоге занял второе место. Я усердно готовился к соревнованиям, конечно же, с помощью моего тренера Армена Адамяна, за что я благодарен ему», - сказал К. Саргсян, добавив, что в следующий раз постарается оправдать ожидания.