ԱՊՀ-ի երկրների տնտեսական զարգացման բնագավառում անկում չկա. Համագործակցության Գործկոմի ղեկավար
ԱՊՀ-ի մասնակից երկրները պահպանում են զարգացման դրական դինամիկան, չնայած տնտեսական դժվարություններին, անկում չի դիտվում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունիսի 10-ին այդ մասին հայտարարել Է Համագործակցության Գործադիր կոմիետի նախագահ - գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդեւը:
«Չնայած ներկայիս տնտեսական դժվարություններին, Համագործակցության բոլոր երկրները պահպանում են զարգացման դրական դինամիկան: Թեկուզեւ այն մեծ չԷ, 4 տոկոսի սահմաններում: Այնուամենայնիվ Համագործակցության երկրների տնտեսությունների զարգացման բնագավառում անկում չի դիտվում»,- ասել Է նա ԱՊՀ-ի Տնտեսական խորհրդի՝ Ղազախստանի մայրաքաղաքում կայացած նիստի արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Глава Исполкома СНГ заявил, что спада в экономическом развитии стран содружества нет
Страны - участницы СНГ сохраняют позитивную динамику развития, несмотря на экономические трудности, спада не наблюдается.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июня, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщает Тасс, oб этом заявил в пятницу председатель Исполнительного комитета - исполнительный секретарь Содружества Сергей Лебедев.
"Несмотря на нынешние экономические трудности, все страны Содружества сохраняют позитивную динамику развития. Пусть она и небольшая, в пределах 4%. Тем не менее спада в развитии экономик стран Содружества не наблюдается", - сказал он на пресс-конференции по итогам прошедшего в казахстанской столице заседания Экономического совета СНГ.