ԱՀ Ասկերանի շրջանի Աստղաշեն համայնքի վարչական տարածքում Մադաթաշեն, Սղնախ, Մոշխմհատ և Ջրաղացներ համայնքներից տեղահանված ընտանիքների համար կառուցվող նոր բնակավայրի շինարարական աշխատանքներն ակտիվ են ընթանում:
Աստղաշենի վարչական տարածքում կառուցվող բնակավայրի շինարարությունը բնականոն հունով է ընթանում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության Կապիտալ շինարարության վարչության տեխնիկական հսկողության բաժնի գլխավոր մասնագետ,տեխհսկիչ Վազգեն Գրիգորյանը:
«Ընդհանուր առմամբ նախատեսվում է կառուցել 149 առանձնատուն: Այս պահի դրությամբ ավարտված է 12 առանձնատան կառուցումը, ընթացքում են 10-ի շինարարական աշխատանքները, որոնք կավարտվեն առաջիկայում: Ընթանում են նաև 60 առանձնատան ներքին հարդարման աշխատանքներ: Շուտով կսկսվի նաև առանձնատների կահավորման գործընթացը»,-նշել է Վ. Գրիգորյանը՝ նշելով, որ տները կլինեն 2,3,4 և 5 սենյականոց:
Մեր զրուցակիցն ընդգծել է, որ շինաշխատանքներն ընթանում են բնականոն հունով, աշխատուժի պակաս չկա:
«Թաղամասում ընթանում են նաև ստորգետնյա և վերգետնյա ենթակառուցվածքների ստեղծման, փողոցների բարեկարգման աշխատանքներ: Հարևանությամբ կկառուցվի կոյուղաջրերի մաքրման կայան»,-ասաց Վ. Գրիգորյանը՝ ավելացնելով, որ մինչև տարեվերջ շահագործման կհանձնվի մոտ 100 առանձնատուն: Շինարարությունն իրականացնում է «Կապավոր» ՍՊ ընկերությունը:

In the administrative territory of the Astghashen community of the region of Askeran, the construction of a new settlement for the displaced families from Madatashen, Sghnakh, Moshkhmhat communities are underway.
Construction of a new settlement in the administrative territory of the Astghashen underway
STEPANAKERT, JUNE 9, ARTSAKHPRESS: Vazgen Grigoryan, Chief Specialist of the Technical Control Division of the Capital Construction Department of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, told "Artsakhpress" .
"A total of 149 private houses are planned to be built. The construction of 12 private houses has been completed. The construction of 10 is underway, which will be completed in the near future. Interior works of 60 private houses are underway. The process of furnishing private houses will begin soon," he said, noting that the houses will have 2,3,4 and 5 rooms.
Underground and surface infrastructure works are underway in the district," said V. Grigoryan, adding that about 100 private houses will be put into operation by the end of the year. The construction is carried out by "Kapavor" LLC.