Արցախցի սամբիստները հերթական հաղթանակն են բերել հայրենիք
Մայիսի 28-29-ը ՀՀ Չարենցավան քաղաքում անց է կացվել Արարատ Նազարբեկյանի անվան «Չարենցավանի գավաթ» առաջնությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Առաջնությանը մասնակցել են նաև Ստեփանակերտում գործող «Ադամյան» սամբո ակումբի սամբիստները և մրցանակներով վերադարձել հայրենիք:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ակումբի մարզիչ Արմեն Ադամյանը:
«Առաջնությանը մասնակցում էին շուրջ 440 մարզիկներ Ռուսաստանի Դաշնությունից, Հայաստանի Հանրապետությունից: Մեր ակումբի սամբիստներ Արմեն Մանասյանը 42 կգ քաշային կարգում ունեցել է հինգ գոտեմարտ և գրավել մրցանակային 2-րդ տեղը, իսկ Արեն Միրզոյանը 24 կգ քաշային կարգում ունեցել է չորս գոտեմարտ և գրավել 3-րդ հորիզոնականը: Պայքարը բավականին թեժ էր, բայց մեր սամբիստները կարողացել են ճիշտ, գրագետ ու մտածված մասնակցություն ցուցաբերել և հերթական մեդալները բերել Արցախ»,-նշել է Ա. Ադամյանը:

Самбисты Арцаха привезли на родину очередную победу
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июня, АРЦАХПРЕСС- Самбисты степанакертского клуба самбо «Адамян» также приняли участие в чемпионате и вернулись домой с призами.
Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил главный тренер клуба Армен Адамян.
«В чемпионате приняли участие около 440 спортсменов из Российской Федерации и Республики Армения. Самбисты нашего клуба Армен Манасян провел пять боев в весовой категории 42 кг, занял второе место, а Арен Мирзоян провел четыре боя в весовой категории 24 кг, занял третье место. Борьба была достаточно жаркой, но наши самбисты смогли проявить правильное, грамотное и вдумчивое участие и привезли в Арцах очередные медали», - сказал А. Адамян.