ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է առաջնագիծ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ապրիլի 28-ին աշխատանքային այցով եղել է հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 29 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Առաջնագծի բարձրադիր հենակետերում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, զրուցել դիրքապահ զինծառայողների հետ: Զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Արտակ Բուդաղյանը ներկայացրել է առաջնագծի ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Այցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է նաև եռամսյա վարժական հավաքներին ներգրավված և առաջնագծում մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմին: Նախարարը հետաքրքրվել է հավաքների մասնակիցների ծառայության պայմաններով, տրամադրվածությամբ և շնորհակալություն հայտնել Հայրենիքի պաշտպանությանը գործուն մասնակցություն ցուցաբերելու համար:
Այցի արդյունքներով՝ պաշտպանության նախարարը զորամիավորման և ենթակա զորամասերի հրամանատարներին կոնկրետ հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել՝ արձանագրված բացթողումները սեղմ ժամկետներում շտկելու վերաբերյալ:

Armenian Defense Minister Suren Papikyan visited the military units located in the southern direction of the Republic, the defense ministry said.
Armenian Defense Minister visits frontline
STEPANAKERT, APRIL 29, ARTSAKHPRESS: The minister got acquainted with the conditions in the military positions and talked to the position-holder servicemen. Commander of the unit, Major-General Artak Budaghyan presented the ongoing works on strengthening the frontline.
During the visit the Defense Minister also met with personnel who are included in the three-month military trainings. The minister thanked them for the active participation to the defense of the Homeland.
The Defense Minister gave concrete instructions and tasks to the commanders of the military units to solve the registered shortcomings in a short period of time.