Ստեփանակերտի մանկապատանեկան մարզադպրոցի սաները ՀՀ բասկետբոլի առաջնությունից հաղթանակով են վերադարձել
Ապրիլի 18-24-ը Հայաստանի Հանրապետության Երևան քաղաքում անց է կացվել ՀՀ բասկետբոլի 14 և 16 տարեկան աղջիկների առաջնության եզրափակիչ փուլը, որին մասնակցել են Ստեփանակերտի մանկապատանեկան մարզադպրոցի սաները և թեժ պայքարի արդյունքում գրավել մրցանակային 1-ին պատվավոր հորիզոնականը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այսօր մարզիկներին դիմավորել են Ստեփանակերտում։
Բնութագրությունը հասանալի չէ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում գլխավոր մարզիչ Գևորգ Շահնազարյանը նշել է, որ կանանց և աղջիկների հավաքական թիմն այս տարի արդեն երկրորդ հաղթանակն է բերել Արցախ։
Առաջնության մասնակից Նադեժդա Մաթևոսյանի խոսքով` արդեն յոթ տարի է, ինչ ինքը զբաղվում է այդ սպորտաձևով։
«Մեր թիմով բազմիցս մասնակցել ենք տարբեր առաջնությունների` մրցանակային տեղեր գրավելով։ Անցած տարի մասնակցել ենք Եվրոպայի բասկետբոլի առաջնությանը՝ արժանանալով մրցանակային երրորդ տեղին։
Այս տարվա ամռանը կկայանա Եվրոպայի բասկետբոլի հերթական առաջնությունը, որին մեր թիմից կմասնակցենք չորս անդամներով և կփորձենք կրկին 1-ին հորիզոնականը զբաղեցնել»,-ասել է մարզիկը։

Воспитанники Степанакертской детско-юношеской спортивной школы вернулись с чемпионата РА по баскетболу с победой
18-24 апреля в городе Ереван Республики Армения прошел финальный раунд чемпионата Республики Армения по баскетболу среди девушек 14-16 лет, в котором приняли участие воспитанники Степанакертской детско-юношеской спортивной школы и в результате жаркой борьбы они заняли 1-е почетное место.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 апреля, АРЦАХПРЕСС- Сегодня спортсменов встретили в Степанакерте.
В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" главный тренер Геворг Шахназарян отметил, что сборная женщин и девушек уже принесла Арцаху вторую победу в этом году.
По словам участницы чемпионата Надежды Матосян, она занимается этим видом спорта уже семь лет.
«Наша команда много раз участвовала в различных чемпионатах, занимая призовые места. В прошлом году мы участвовали в чемпионате Европы по баскетболу, завоевав третье призовое место.
Этим летом состоится очередной чемпионат Европы по баскетболу, в котором мы будем участвовать в составе четырех человек от нашей сборной, постараемся снова занять первое место», — сказала спортсменка.