Մայրաքաղաքի դպրոցականների միջև հրաձգության մրցույթ է անցկացվել
Այսօր՝ ապրիլի 25-ին, Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ մայրաքաղաքի Խաչատուր Աբովյանի անվան համար 1 հիմնական դպրոցում անց է կացվել հրաձգության մրցույթի քաղաքային փուլը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում գլխավոր մրցավար Սվետլաննա Ֆիրյանը նշել է, որ մրցույթին մասնակցում են մայրաքաղաքի տասներեք հանրակրթական դպրոցներ:
«Մրցույթին մասնակցում են հանրակրթական դպրոցների 8-12-րդ դասարանների աշակերտները` ընդհանուր երեսուն մասնակից:
Սկզբնական փուլում արդյունքները գոհացուցիչ են, 1-ին, 2-րդ դպրոցների մասնակից աղջիկները շատ բարձր արդյունքներ են գրանցել»,-ասել է Ս. Ֆիրյանը՝ տեղեկացնելով, որ մրցույթի ավարտից հետո լավագույն արդյունք գրանցած հինգ տղա ու հինգ աղջիկ կմասնակցեն մայիսի 13-14-ը կայանալիք մրցույթի հանրապետական փուլին:
Մայրաքաղաքի 1-ին հիմնական դպրոցի 9-րդ դասարանի աշակերտուհի Օլեսյա Ավագյանի խոսքով` բազմիցս մասնակցել է հրաձգության մրցույթի և առաջնակարգ տեղեր գրավել:
«Պարբերաբար մասնակցում եմ նմանատիպ մրցույթների ու մեծ սեր ունեմ հրաձգության հանդեպ: Կախված զենքի տեսակից՝ վաստակած միավորներս տարբերվում են մեկը մյուսից, բայց վերջնական արդյունքները միշտ էլ գոհացուցիչ են լինում»,-նշել է աշակերտուհին։

Среди школьников столицы прошли соревнования по стрельбе
Сегодня, 25 апреля, по инициативе мэрии Степанакерта в столичной основной школе №1 имени Хачатура Абовяна прошел городской этап соревнований по стрельбе.
Среди школьников столицы  прошли соревнования по стрельбе
СТЕПАНАКЕРТ, 25 апреля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" главный судья Светлана Фирян отметила, что в соревнованиях принимают участие 13 общеобразовательных школ столицы.
«В соревнованиях принимают участие учащиеся 8-12 классов общеобразовательных школ, всего тридцать участников. На начальном этапе результаты удовлетворительные, у девочек, участвовавших из 1-й и 2-й школы, зарегистрированы очень высокие результаты», — сказала С. Фирян, сообщив, что после окончания соревнований пять юношей и пять девушек, показавших лучшие результаты, примут участие в республиканском этапе соревнований, который пройдет 13-14 мая.
По словам ученицы 9-го класса столичной основной школы  №1 Олеси Авагян, она неоднократно участвовала в соревнованиях по стрельбе и занимала призовые места.
«Я регулярно участвую в подобных соревнованиях и очень люблю стрельбу. В зависимости от типа оружия баллы, которые я зарабатываю, отличаются друг от друга, но окончательные результаты всегда удовлетворительны», — отметила ученица.