Արցախի քիքբոքսինգի հավաքականը ՀՀ առաջնությունում փայլուն հաղթանակ է գրանցել
Մարտի 18-20-ը ՀՀ Երևան քաղաքում անց է կացվել քիքբոքսինգի ՀՀ առաջնություն, որին մասնակցում էին Արցախի քիքբոքսինգի հավաքական թիմի տասնյոթ մարզիկներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի քիքբոքսինգի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Արմեն Ղահրամանյանը:
«Մարզիկների պատրաստվածության մակարդակը բարձր էր: Նրանցից յոթը գրավել են 1-ին, երեքը՝ 2-րդ, չորսը՝ 3-րդ պատվավոր հորիզոնականը»,-նշել է Ա. Ղահրամանյանը:
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում մարզիկները կմասնակցեն Ծաղկաձորում կայանալիք ուսումնամարզական հավաքին և Իռլանդիայի մայրաքաղաք Դուբլինում` պատանիների և երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը:

Сборная Арцаха по кикбоксингу одержала блестящую победу в чемпионате РА
18-20 марта в Ереване прошел чемпионат РА по кикбоксингу, в котором приняли участие семнадцать спортсменов сборной Арцаха по кикбоксингу.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил главный тренер Федерации кикбоксинга Арцаха Армен Каграманян.
«Уровень подготовки спортсменов был высоким. «Семеро из них заняли первое, трое — второе, четверо — третье почетное место», — отметил А. Каграманян.
Наш собеседник сообщил, что в ближайшее время спортсмены примут участие в тренировочных сборах, которые пройдут в Цахкадзоре и в столице Ирландии Дублине, на молодежном чемпионате мира.