Արցախցի մարզիկը դարձել է թեքվանդոյի Հայաստանի չեմպիոն
Մարտի 11-ից 13-ը ՀՀ Երևան քաղաքում անց է կացվել մեծահասակների թեքվանդոյի ՀՀ առաջնություն, որին մասնակցում էին արցախցի չորս մարզիկներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության Սպորտի վարչությունից։
Ըստ տրամադրված տեղեկատվության՝ թեքվանդոյի առաջնությունում արցախցի մարզիկ Իգոր Կարապետյանը 74 կգ քաշային կարգում մասնակցել է երկու մենամարտի և հաղթանակ տարել՝ նվաճելով թեքվանդոյի Հայաստանի չեմպիոնի կոչումը։ Մարզիկը պարգևատրվեց ոսկե մեդալով, համապատասխան կարգի պատվոգրով և դրամական պարգևով։

Спортсмен из Арцаха стал чемпионом Армении по тхэквондо
С 11 по 13 марта в Ереване прошел чемпионат РА среди взрослых по тхэквондо, в котором приняли участие четыре спортсмена из Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в управлении спорта Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах.
Согласно предоставленной информации, арцахский спортсмен Игорь Карапетян принял участие в двух поединках в весовой категории 74 кг на чемпионате по тхэквондо, завоевав титул чемпиона Армении по тхэквондо. Спортсменку наградили золотой медалью, дипломом соответствующей категории и денежной премией.