Արցախցի մարզիկը դարձել է թեքվանդոյի Հայաստանի չեմպիոն
Մարտի 11-ից 13-ը ՀՀ Երևան քաղաքում անց է կացվել մեծահասակների թեքվանդոյի ՀՀ առաջնություն, որին մասնակցում էին արցախցի չորս մարզիկներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության Սպորտի վարչությունից։
Ըստ տրամադրված տեղեկատվության՝ թեքվանդոյի առաջնությունում արցախցի մարզիկ Իգոր Կարապետյանը 74 կգ քաշային կարգում մասնակցել է երկու մենամարտի և հաղթանակ տարել՝ նվաճելով թեքվանդոյի Հայաստանի չեմպիոնի կոչումը։ Մարզիկը պարգևատրվեց ոսկե մեդալով, համապատասխան կարգի պատվոգրով և դրամական պարգևով։

From March 11 to 13, the Armenian Adult Taekwondo Championship was held in Yerevan. Four athletes from Artsakh participated in the competition.
Artsakh Athlete Became Armenian Taekwondo Champion
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS: The Sports Department of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Artsakh informed "Artsakhpress".
Artsakh athlete Igor Karapetyan took part in two fights in the 74 kg weight category at the Taekwondo Championship, winning the title of Armenian Taekwondo Champion. The athlete was awarded a gold medal, a diploma of the appropriate category and a monetary award.