Հայաստանում բնակվելու հայտ է ներկայացրել շուրջ 100 ուկրաինահայ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը շուրջ 100 հայտ է ստացել ուկրաինահայերից, որոնք Հայաստան տեղափոխվելու ցանկություն են հայտնել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակից՝ հավելելով, որ  տեղեկություն չունեն՝  ուկրաինահայերը մշտակա՞ն, թե՞ ժամանակավոր բնակության համար են դիմել:
«Այդ 100 հայտը ստացել ենք այն ուկրաինահայերի կողմից, ովքեր դուրս են եկել երկրորդ երկրի տարածք՝ դեպի Եվրոպական միության երկրներ և Մոլդովա: Այդ երկրների հայ համայնքները նրանց որոշակի օժանդակություն են ցուցաբերել, սակայն ռեսուրսները սահմանափակ են»,-տեղեկացրին գրասենյակից:

Около 100 армян из Украины подали заявления на проживание в Армении
В Офис главного уполномоченного по делам диаспоры поступило около 100 заявлений от армян из Украины, изъявивших желание переехать в Армению.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Офисе главного уполномоченного по делам диаспоры, добавив, что они не располагают информацией, касаются ли эти заявления постоянного или временного проживания.
«Мы получили 100 заявлений от армян из Украины, которые выехали на территорию второй страны, в страны Евросоюза  и в Молдову. Армянские общины этих стран оказали им некоторую помощь, но их возможности ограничены», - сказали в офисе.