Ստեփանակերտում բացվել է արցախցի ժամանակակից գեղանկարիչների աշխատանքների ցուցահանդես
Ստեփանակերտի Պոլ Էլյուարի տուն ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնում նախօրեին բացվել է արցախցի ժամանակակից գեղանկարիչների՝ Գայանե Շուշեցու, Զորիկ Գալստյանի, Հրանտ Մնացականյանի, Ռաֆայել Պետրոսյանի, Մերի Մուսայելյանի, Սերգեյ Առուստամյանի, Օնիկ Գասպարյանի, Լիանա Քոչարյանի, Դավիթ Առստամյանի և Սամվել Թավադյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսը՝ «Հայրենիքը դժգույն չի լինում» խորագրով։
Ստեփանակերտում  բացվել է արցախցի ժամանակակից գեղանկարիչների աշխատանքների ցուցահանդես
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ բացմանը նախ հարգանքի տուրք է մատուցվել հանուն հայրենիքի նահատակված հերոսների հիշատակին:
«Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լուսինե Գասպարյանի խոսքով ցուցահանդեսին ներկայացված գրեթե բոլոր նկարիչների բոլոր գործերում հայրենիք բարձրագույն կատեգորիան է՝ Հայրենիքը, այն հայրենիքը, որը մենք պետք է շենացնենք։
Բնութագրությունը հասանալի չէՔանդակագործ Յուրի Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատել նկարիչների աշխատանքները, նշելով, որ նկարների գունային երանգները ապրեցնող են։ Երիտասարդ նկարչուհի Մերի Մուսայելյանը մեզ հետ զրույցում անկեղծացավ՝ պատերազմից հետո ցուցահանդեսին մասնակցելը նման է վերածննդի։ «Պատերազմից հետո շատ դժվար է ծանր հոգեվիճակով ստեղծագործելը։ Բայց մենք՝ նկարիչներս, մեր վրձնով պետք է ապացուցենք, որ Արցախը միշտ վառ է ու տաք»,-նշել է Մ. Մուսայելյանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէՑուցահանդեսը կտևի 15 օր։ Այն կազմակերպվել էր Արցախի նկարիչների միության և Շուշիի կերպարվեստի պետական թանգարանի նախաձեռնությամբ։

В Степанакерте открылась выставка произведений современных художников Арцаха
Накануне в Центре франкофонии "Дом Поля Элюара" открылась выставка произведений современных художников Арцаха Гаяне Шушеци, Зорика Галстяна, Гранта Мнацаканяна, Рафаэля Петросяна, Мери Мусаелян, Сергея Арустамяна, Оника Гаспаряна, Лианы Кочарян, Давида Арстамяна и Самвела Тавадяна под названием «Родина не бесцветна».
СТЕПАНАКЕРТ, 25 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", на открытии почтили  священную память бессмертных героев.
По словам директора ГНКО «Городские музеи Шуши» Лусине Гаспарян, во всех произведениях практически всех художников, представленных на выставке, высшая категория - Родина, та Родина, которую мы должны строить.
Բնութագրությունը հասանալի չէСкульптор Юрий Оганесян высоко оценил работы художников, отметив, что цветовые оттенки картин животворны. Молодая художница Мэри Мусаелян откровенно заявила, что участие в выставке после войны - это возрождение.
«После войны очень сложно творить в тяжелом душевном состоянии. Но мы, художники, должны своей кистью доказать, что Арцах всегда светлый и теплый», - отметила М. Мусаелян.
Выставка продлится 15 дней. Она была организован по инициативе Союза художников Арцаха и Шушинского государственного музея изобразительных искусств.